نکات تکمیلی در بحث قلم کاری تصویر شاخص
بررسی اهمیت مسطح بودن ورق فولادی
۱۳۹۷-۰۶-۱۳
قیمت آهن آلات 27 تیر 97
تیرآهن و فولاد
۱۳۹۷-۰۶-۱۴

چگونگی تولید انواع ورق‌های فولادی

قیمت آهن آلات 21 خرداد 97

چگونگی تولید انواع ورق‌های فولادی

برای تولبد  انواع ورق‌های فولادی نیاز به تمرکز حرارت بر روی فولاد فشرده است ،همچنین برای مسطح کردن انواع ورق‌های فولادی نیاز به ایجاد فشار بسیار زیاد بین دو رول ( غلتک ) برای صاف کردن و کشیدن آن برای ایجاد یک سطح تخت صاف و یک دست دارد .

برای مشاهده قیمت ورق گالوانیزه کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق رنگی کلیک کنید.

فرآیند کاهش دما تلاش برای ایجاد ضخامت مواد که بین ۱٫۵ تا ۲ درصد کاهش پیدا میکند ،بدون گسترش قابل توجه این اتفاق می افتد. این کاهش درصد ( در طول انواع ورق‌های فولادی )، سطح عملکرد مواد را افزایش می دهد و آن را بهبود می بخشد.

برای مشاهده قیمت ورق کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق سیاه کلیک کنید.

هر دو کارخانه ذوب فولاد و تولید کویل گرم از پردازش فولاد استفاده می کند که در ابتدا، آن را در پردازش کویل آنرا به کویل گرم به عنوان راهی برای بهبود سطح ، تناسب سطوح سطحی و کمک به تغییر مواد خام ورودی مورد استفاده قرار گرفت.

گرم شدن فولاد برای تولید انواع ورق‌های فولادی

هنگامی که فولاد گرم میشود در مرکز خط ، ماده ذوب شده  فشرده و کشیده می شود. همانطور که فیبرهای فولادی بین دو رول متناوب و مخالف عبور می کنند، در جهت مخالف نسبت به فاصله شان از خط مرکزی خم می شوند.مرکز مواد در شرایط الاستیک قرار دارد و در شرایط اولیه خود باقی میماند، در حالی که سطح مواد بیش از نقطه شروع اولیه آن مسطح می گردد .از آنجای که اقدامات معکوس جهت ایجاد یک ورق مسطح انجام می گیرد .با این نتیجه که مواد مسطح شده مقدار زیادی استرس داخلی را دیافت کرده است. این تنش ها هنگامی منتشر می شود که ورق به قطعاتی با فرآیندهای مکانیکی یا حرارتی تشکیل می شود.

سایز بندی انواع ورق‌های فولادی

سایت آهن بین طبق تجربیاتی که در عرصه‌ی فروش انواع محصولات فلزی دارد متوجه شده است که طبق بندی انواع ورق‌های فولادی سیاه را بهتر است که براساس سایز انجام دهد، یکی از دلایل آن این است که : کارخانه‌های متفاوت در دنیا توانایی متفاوتی در تولید انواع ورق‌های فولادی سیاه با ضخمات مشخص دارد.

برای مشاهده قیمت تیرآهن کلیک کنید.

همین امر باعث شده دو کارخانه یک محصول مشخص با یک ویژگی سایزی مشخص تولید نکنند. از این رو انواع ورق‌های فولادی را به دو دسته‌ی ورق سیاه ضخامت زیر ۶ میلیمتر و ورق سیاه با ضخامت بالای ۸ میلیمتر را معیار قرار داده است.از محاسن این کار کم شدن سردر گمی بین خریداران آماتور که اطلاعی از خروجی کارخانه‌های متفاوت ندارند. البته لازم بذکر است که اگر مشتریانی بودند که ضخمت‌های خاصی مدنظرشان بود، سایت و کارکنان آهن بین خود را موظف می‌دانند که یهترین خاسته‌ی مشتری را جامعه عمل بپوشانند.

انواع ورق‌های فولادی سیاه  برای سایز های کمتر از ۶

قیمت ورق سیاه برای سایز های کمتر از ۶ میلیمتر معمولا در کارگاه های برشکاری ارائه میشود به این منظور که امکان تبدیل آن از حالت رول به شیت و استفاده برای عموم مصرف کننده گان وجود داشته باشد.

برای مشاهده قیمت آهن کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت لوله کلیک کنید.

معمولا این ورق ها در ابعاد ۲*۱ متر یا ۱٫۲۵*۲٫۵ متر آماده و به مصرف کنندگان عرضه میشود ولی در صورتیکه خریداران ابعاد خاصی مد نظر داشته باشند برای مقادری بالاتر از ۲ تن امکان برش به طول دلخواه با عرض هی موجود امکان پذیر است . توجه داشته باشید قیمت ورق های روغنی برای سایز های کمتر ۱میلیمتر در مقادیر کم بصورت برگ در بازار ارائه میشود . این محصول نیز برای خریداران علاوه بر قیمت ورق ، هزینه بنگاه داری و برای برش های با ابعاد خاص هزینه برشکاری را در پی خواهد داشت .

خریداران انواع ورق‌های فولادی زیر ۶ ملیمتر

خریداران می توانند برای خرید ورق سیاه ضخامت کم که امکان آسیب دیدگی هنگام حمل برای آن وجود دارد درخواست بسته بنی نمایند که کارگاه های برشکاری با دریافت مبالغی این خدمات را به مشتریان ارائه میدهند . برای خریدارانی که تمایل به دریافت فاکتور رسمی برای خرید خود نیستند این کار بسیار آسان است و الزامی به ارائه مشخصات کارگاهی برای خرید انبار تهران نیست.

برای مشاهده قیمت میلگرد کلیک کنید.

قیمت ورق سیاه یا روغنی برای  خرید های کمتر از ۲ تن بالاتر بوده و معمولا از درب مغازه در بازار آهن شادآباد انجام میگیرد و برگه باسکول برای وزن بارگیری فقط با اعلام خریدار صادر و نماینده حمل تحویل میگردد . امکانات دیگری نیز برای خریداران ورق از انبار تهران موجو است ، مانند خمکاری برای تولید فلاشینگ ، برش در ابعاد دلخواه و…. اشاره نمود. توجه داشته باشید وزن های ارائه شده در جدول وزن دقیق بوده و مطابقت آن با میزان وزن کالای دریافتی حتمی است.

انواع ورق‌های فولادی سیاه بالاتر از ۸ میلیمتر

کارخانجات و مبادی اصلی تولید کننده که اعلام قیمت ورق سیاه از آنها نشعت گرفته و اعلام میگردد در جدول فوق  ذکر شده اند اما باید توجه داشت هر یک از تولید کنندگان  فوق مشخصات خاصی برای تولیدان خود دارند که مصرف کننده بنا به نیاز خود باید از آن بهره ببرند ، برای مثال  یکی از بزرگترین کارخانجات تولید ورق سیاه کارخانه اکسین اهواز است اما مشخصه مهم تولیدات این مجموعه عرض  متری کلییه تولیدات آن است ( تا زمان انتشار این مقاله ) .

برای مشاهده قیمت ورق اکسین کلیک کنید.

معمولات تولید کنندگان اسکلت  های فلزی مصرف کننده اصلی این گونه ورق ها هستند که کیفیت و ضخامت خاصی  برای تولید سازه آهن  خود در نظر میگیرند . این ورق ها از کارخانه به دو صورت رول و شیت به فروش می رسند .

قیمت ورق سیاه در این دسته  بندی معمولا بین ساعات ۱۳- ۱۴ اعلام میشوند و خریداران چند ساعت بیشتر برای تکمیل خرید فرص ندارند .

خریداران انواع ورق‌های فولادی  بالاتر از ۸ میلیمتر

خرید مستقیم ورق  از کارخانه  مستلزم ارائه کد شناسایی  اقتصادی است و حتی برخی از کارخانه ها محصولات خارج از بورس خود را فقط به پروژه ها و کارگاه ها ارسال میکنند که امکان خرید بدون پرداخت مالیات ارزش افزوده قطعا وجود ندارد .

برای مشاهده قیمت ورق مبارکه کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق قزاق کلیک کنید.

ورق سیاه بالاتر از ۸ میلیمتر در بورس کالا نیز مورد معامله قرار میگیرد که علاقه مندانی که توانایی خرید و یا مصارف بالا۱۰۰۰ تن  دارند میتوانند با مراجعه به کارگزاری مربوط به خرید و فروش بپردازند .

برای مشاهده قیمت ورق اکسین کلیک کنید.

معمولا براکیری از کارخانجات تا ۳ ضخات امکان پذیر است البتهمشروط بز اینکه وزن مجاز برای کفی  به میزان  تن رعایت گردد . توجه داشته باشید در صورتی که امکانات تخلیه ورق را ندارید از قبل با فروشندگاه هماهنگ کنید .

برای مشاهده قیمت ورق کاویان کلیک کنید.

خرید ورق از کارخانجات هزیه ای جز حمل و بهای خود ورق را ندارد و کارخانجات هزینه ای در قالب انبار داری یا بنگاه داری از خریداران دریافت نمیکنند بنا براین برای خریداران که تقاضای ورق آنه ۲۲ است خرید  از تجار برای بارگیری از مبادی بصرفه ترین حالت است .

نویسنده مطلب آهن بین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *