قیمت ورق سیاه


برای نهایی کردن قیمت ورق سیاه با ما در تماس باشید
تلفن : 66672376 ، 66670058 ، 66670424
فکس :66673691

قیمت ورق سیاه و قیمت ورق گالوانیزه هر روز هفته در جداول مربوطه بعد از ساعت ۱۱ صبح قرار گرفته و مراجعین محترم میتوانند از این قیمت ها استفاده کنند.

برای مشاهده قیمت ورق اکسین کلیک نمایید.

قیمت ورق اکسین : جدول روزانه قیمت ورق اکسین : جهت نهایی کردن قیمت و روند خرید با ما در تماس باشید. ما در صفحه قیمت ورق اکسین ابتدا به معرفی کارخانه فولاد اکسین اهواز می پردازیم، سپس به صورت خلاصه شما را با مشخصات بارز محصولات کارخانه فولاد اکسین آشنا می کنیم لازم بذکر است جدول قیمت ورق اکسین در اول این صفحه به شما بیننده ی عزیز ارائه شده است.

برای مشاهده قیمت ورق کاویان کلیک کنید.

قیمت ورق کاویان : جدول روزانه قیمت ورق کاویان : جهت نهایی کردن قیمت و روند خرید با ما در تماس باشید. ما در صفحه قیمت ورق کاویان ابتدا به معرفی کارخانه فولاد کاویان می پردازیم، سپس به صورت خلاصه شما را با مشخصات بارز محصولات کارخانه فولاد کاویان آشنا می کنیم لازم بذکر است جدول قیمت ورق کاویان در اول این صفحه به شما بیننده ی عزیز ارائه شده است.

برای مشاهده قیمت ورق قزاق کلیک کنید.

قیمت ورق گالوانیزه قزاقستان : جدول روزانه قیمت گالوانیزه قزاقستان : جهت نهایی کردن قیمت و روند خرید با ما در تماس باشید. ما در صفحه قیمت ورق گالوانیزه قزاقستان ابتدا به معرفی کارخانه ورق گالوانیزه قزاقستان می پردازیم، سپس به صورت خلاصه شما را با مشخصات بارز محصولات کارخانه ورق گالوانیزه قزاقستان آشنا می کنیم لازم بذکر است جدول قیمت ورق گالوانیزه قزاقستان در اول این صفحه به شما بیننده ی عزیز ارائه شده است.

برای مشاهده قیمت ورق مبارکه کلیک کنید.

قیمت ورق مبارکه : جدول روزانه قیمت ورق مبارکه : جهت نهایی کردن قیمت و روند خرید با ما در تماس باشید. ما در صفحه قیمت ورق مبارکه ابتدا به معرفی کارخانه فولاد مبارکه می پردازیم، سپس به صورت خلاصه شما را با مشخصات بارز محصولات کارخانه فولاد مبارکه آشنا می کنیم لازم بذکر است جدول قیمت ورق مبارکه در اول این صفحه به شما بیننده ی عزیز ارائه شده است.

تیر ورق ها

چگونگی تیعیین قیمت ورق سیاه اعضای خمشی هستند که برای ساخت آن ها از ترکیب مناسب ورق های فولادی استفاده می شود. درمواردی که نیم رخ های نورد شده موجود قادر به تحمل بارهای وارده به عضو خمشی نباشند، استفاده از تیرهای ساخته شده از ورق ( تیر ورق ها) اجتناب ناپذیر خواهد بود. تیر ورق ها به عنوان اعضای اصلی در ساخت پل ها وروگذرها با دهانه های نسبتا بزرگ، حمال های اصلی سازه های ساختمان های معمولی با دهانه های بزرگ و نیز قاب های سازه های صنعتی

به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. از سال ۱۹۵۰ میلادی تاکنون با گسترش صنعت جوشکاری، استفاده از تیر ورق ها برای پوشش دهانه های بزرگ تر از ۱۵ متر بیش از پیش مورد استقبال مهندسان و طراحان قرار گرفته است. عمده تیر ورق ها متشکل از دو ورق بال و یک ورق جان است که به طرز مناسبی جهت تهیه یک مقطع به شکل I به یکدیگر جوش داده می شوند.

برای مشاهده قیمت ورق گالوانیزه کارخانه کلیک کنید

برای مشاهده قیمت آهن کلیک کنید 

ورق های فولادی

استفاده از ورق های فولادی با تنش تسلیم متفاوت در مقطع و نیز در طول دهانه نیز این امکان را برای طراح فراهم می کند که مقاطعی با ظرفیت خمشی بالا در محل هایی از تیر که لنگر خمشی بزرگی را تجربه می کنند طرح نماید به طور کلی تیرورق ها به وسیله جوش دادن دو بال ، یک جان و تعدادی سخت کننده عرضی به هم ایجاد می شوند. بال ها لنگر اعمالی و ورق های جان برش را تحمل می کنند .

ناپایداری و کمانش در تیر ورق هادر مقاطع فولادی که اعضای آن از ورق های نازک تشکیل شده است، ممکن است عضو دچار کمانش کلی نشدهولی اجزای تشکیل دهنده آن ها که همان ورق های نازک اند دچار پدیده ناپایداری یا کمانش موضعی شوند. بهاین نوع ناپایداری که در ورق های تشکیل دهنده عضو سازه ای پدید می آید ناپایداری یا کمانش موضعی گویند. چون تیر ورق ها معمولا متشکل از ورق های نازک فولادی است.

برای مشاهده قیمت ورق رنگی کلیک کنید

پیچشی در تیر ورق ها

توجه به معیار پایداری و انواع کمانش هایی که ممکن است به صورت موضعی و کلی در آن رخ دهد حائز اهمیت بسیار است. به عبارت دیگر تفاوت عمده در طراحی یک تیر ساخته شده از ورق با تیری که مقطع آن از نیم رخ های نورد شده است حساسیت اعضای تیر ورق در مقابل انواع پدیده های ناپایداری است که می تواند در بال و جان تیر ورق در طول بهره برداری اتفاق بیفتد.

وقوع پدیده کمانش کلی یا ناپایداری (کمانش) جانبی – پیچشی در تیر ورق ها به دلیل تفاوت عمده در ممان اینرسی های آن حول محور های قوی و ضعیف بسیار محتمل است. ذکر این نکته ضروری است که وظیفه یک طراح شناسایی انواع پدیده های ناپایداری ممکندر تیر ورق ها و ارائه راه حل های مناسب مطابق اصول نظری و ضوابط پیشنهادی آئین نامه ها برای کنترل و جلوگیری از وقوع این پدیده ها می باشد.

از عمده کمانش های ممکن در تیر ورق ها می توان کمانش جانبی پیچشی، کمانش موضعی بال فشاری، کمانش قائم بال فشاری یا کمانش عمودی ورق جان، کمانش خمشی ورق جان، کمانش برشی یا قطری جان را نام برد که در این تحقیق به بررسی کمانش جانبی – پیچشی تیر ورق ها خواهیم پرداخت.

برای مشاهده قیمت ورق سیاه  ۸ میلیمتر کارخانه کلیک کنید

روش ها و مفاهیم کلی پایداری در قیمت ورق سیاه

در اصطلاح عامیانه ، کمانش یعنی ناپایداری و از بین رفتن عضو تحت اثر تغییر شکل های جانبی زیاد و بعلت وجود نیروها یا تنش های فشاری، تنشی که در آن کمانش اتفاق می افتد به عوامل متنوعی مانند ابعاد عضو، نوع تکیه گاه ها و خواص مصالح بستگی دارد. علت تخریب بسیاری از سازه های مهندسی یا بواسطه مقاوم نبودن مصالح و مواد آنهاست، یا بواسطه ناپایداری، گاها ترکیبی از این دو مسئله موجب تخریب سازه می گردد. ناپایداری، شاخه ای مهم از سازه است که تغییر شکل هندسی سازه مورد بررسی قرار می دهد برای پیش بینی شکست بواسطه ناپایداری، به معادلات تعادل حرکت تنظیم شده بر اساس سازه تغییر شکل یافته نیاز است. کمانش در تیرها بدین طریق رخ می دهد.

برای مشاهده قیمت ورق سیاه  ۸ میلیمتر انبار تهران کلیک کنید

اثر خمش

که در اثر خمش، در مقطع تیر یک ناحیه فشاری به وجود می آید و در اثر این تنش های فشاری قبل از اینکه عضو به نقطه گسیختگی مصالح برسد ممکن است از حالت اولیه تعادل خارج شده و کمانه نماید که این کمانش ممکن است کلی، موضعی و یا هر دو باشد. در کمانش کلی مانند کمانش ستونها یا تیرها بدون اتکای جانبی، کل سازه کمانش می کند.

در کمانش موضعی قسمتی که تحت اثر تنش های فشاری قرار دارد کمانش می کند بطور مثال، بال تحت فشار یک تیر که از حرکت جانبی آن جلوگیری شده است. مفهوم ناپایداری مفهوم ناپایداری غالبا با در نظر گرفتن یک گلوله صلب در موقعیت های مختلف بیان می شود گلوله سربی در موقعیت های متفاوتی قرار داده شده استگرچه گلوله در تمام موقعیت ها در حال تعادل است ولی یک بررسی دقیق، وجود اختلاف مهمی را بین این سه آشکار می سازد.

برای مشاهده قیمت ورق سیاه  ۶ میلیمتر انبار تهران کلیک کنید

ورق در تیرهای بتنی

در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان و از جمله در کشورمان در سازههای بتنیدر حال اجراء در مواردی شاهد بکارگیری ورق فولادی به جای آرماتور کششی در تیرهای بتنی می باشیم که مزایایی از قبیل سهولت اجراء ، کاهش در ارتفاع تیر هنگامی که حجم فولاد مصرفی بالاستو همچنین عدم نیاز به قالب بندی کفی تیر را دارا می باشد. رفتار و مقاومت نهایی در اینگونه تیرهای بتن آرمه ( بتن + ورق ) تفاوت هایی با تیرهای بتن آرمه با مقطع متداول ( بتن + میلگرد ) خواهد داشت در حالیکه در این زمینه هیچگونه محاسبات و مقرراتی را کتب و آئین نامه به های ساختمانی بیان ننموده اند.

برای مشاهده قیمت ورق گالوانیزه انبار تهران کلیک کنید

یرهای با مقطع متداول تاثیر آن در تعیین قیمت ورق سیاه

این بررسی رفتسار واقعی اینگونه تیرها ضروری به نظر میرسد در این پایان نامه پس از بررسی خمشی تیرهای بتن آرمه، نمونه هایی از تیرهای با مقطع متداول (بتن + میلگرد) در آزمایشگاه ساخته شده و مورد آزمایش قرار گرفتند تا نتایج عملی حاصل از مقاومت و رفتار آنها بدست آید. سپس تیرهایی با شرایط مشابه از نظر ابعاد، مقاومت فشاری بتن و سطح مقطع فولاد مصرفی که در آن ورق فولادی جایگزین آرماتور کششی شده است طرح و ساخته شده و رفتار آنها نیز در آزمایشگاه مورد بررسی قرار گرفت.

نویسنده مطلب آهن بین