قیمت لوله سیاه


برای نهایی کردن قیمت لوله سیاه و قیمت لوله گالوانیزه و لوله مانیسمان با ما در تماس باشید
تلفن :95118222
فکس :66673691

تاریخچه لوله سیاه

مشاهده انواع قیمت لوله سیاه بر روی عکسهای بالا کلیک کنید. بیش از ۵۰۰۰ سال است که بشر برای انتقال مواد از لوله استفاده می کند. در زندگی مدرن امروزی لوله ها بعنوان شریانهایی هستند که آب. گاز. و نفت را در شهرها ومحل زندگی مردم بجریان میاندازد. لوله های اولیه کے برای انتقال آب استفاده می شد .۳ چوب ساخته شده بود. هر سال نسبت به سال قبل با توجه به شناخت انسان از مواد مختلف فلز و پلاستیک انواع جدیدتر لوله واتصالات از مواد ساخته و مورد استفاده قرار گرفت .

برای مشاهده قیمت آهن کلیک کنید 

مختصر شرح انواع لوله کشی و قیمت لوله

سیستم لوله کشی های در تأسیسات را لوله کشی صنعتی می گویند که شامل موارد ذیل می باشند.

الف- Process piping

برای انتقال مواد بین مخازن، تجهیزات و واحدهای فرآیندی

ب- Service piping (utility piping)

برای انتقال بخار ، آب بخار ، آب ، هوا، سوخت مصرفی

مشاهده  قیمت لوله سیاه درز پوش بر روی عکسهای بالا کلیک کنید.

ج-Marin piping

لوله کشی های بارگیری و اسکله های دریائی

د- Transport piping

لوله کشی های با قطر نسبتاً زیاد حد فاصل شهرها، ایستگاه هاو تأسیسات برای انتقال مواد ( نفتی ). این سیستم لوله کشی نیز بنامهای ذیل مشخص شده اند.

– FIOW line

خط لوله حد فاصل فلنج خروجی سر چاه تا اولین فلنج اتصال به لوله جداکننده سر چاهی در محل سر چاه

مشاهده  قیمت لوله سیاه درز پوش سپنتا بر روی عکسهای بالا کلیک کنید.

Transfer line

لوله حد فاصل از جدا کننده سر چاهی تا اتصال به مانیفولد در واحد بهرهبرداری

Main Oil line

 لوله حد فاصل

لوله حد فاصل بین شیر اصلی خروجی از واحد بهره برداری تا شیر اصلی ورودی به پایانه نفت خام ( غیر از لوله کشی داخل ایستگاههای تلمبه خانه های بین راهی )

GaS gathering line

لوله از واحد های گاز مایع (NGL) و یا واحدهای بهره برداری گاز تا مرکز تفکیک و یا پالایشگاه گاز.

NGL – line

لوله انتقال گاز مایع از واحد گاز مایع تا ترمینال و یا مخازن ذخیره برای توزیع گاز

ه-  Civil piping

برای آب، فاضلاب، آب باران و مواد زائد است و عموماً زیرزمینی می باشند. نظر به اینکه سیال در این سیستم لوله کشی تحت فشار نیست و بایستی تحت وزن مخصوص (graVity) جریان پیدا کند. لذا لازم است این سیستم لوله کشی با حداقل ۱%۰ شیب از ابتدا به انتها طراحی شود. تقسیم بندی این نوع لوله کشی ها با نامهای ذیل ذکر می شوند.

Storm water –

سیستم تخلیه آب باران و روغن محوطه

Process sewers

سیستم پس آبهای روغن و آشغال از تجهیزات

Combined sewers –

سیستم مخلوط آب باران و پس آبهای تجهیزات

Sanitary sewers –

سیستم فاضلاب ساختمانها

Corrosive sewers –

سیستم سیالات شیمیایی و خورنده

Plumbing piping

سیستم لوله کشی داخل ساختمان و مدارس و بیمارستانها که عموماً (Commercial piping) نیز به آن اطلاق می شود.

مشاهده  قیمت لوله سیاه درز پوش سپنتا بر روی عکسهای بالا کلیک کنید.

شرح مختصر در مورد آهن

نظر به اینکه عمده عملیات لوله کشی در تأسیسات با لوله و اتصالات از خانواده آهن می باشد. ذیلاً به مختصر شرحی از آهن و آلیاژهای آهنی می پردازیم.آهن (Fe) عنصری است که بصورت خاص فقط در آزمایشگاه میتوان یافت.

شمش آهن:

از سنگ آهن که از معدن ا ستخراج شده است در کوره بلند تولید می شود.در این عملیات خاکهای اضافی،اکسیدها،سولفیدها جداشده وکربن،سیلیسیم، منگنز،گوگرد و فسفر در آن باقی می ماند.

فولاد :

پس از درست شدن آهن در مراحل بعد با تحت کنترل قرار دادن مقدار درصد کربن ، سیلیسیم و منگنز در آهننیز رساندن مقدار گوگرد و فسفر به حد بسیار ناچیز ( حذف کامل آنهاغیر ممکن است)، فولاد درست می شود.سه رکن اصلی تولید آهن شامل: آهن نرم، فولاد و چدن است، که اساساً از ترکیبات آهن و کربن میباشند.و اختلاف آنها در مقدار کربن و نوع اتصال کربن به فلز آهن است.

آهن نرم (Soft iron) :

دارای (۰٫۱-۰) % دارای کربن متصل به آهن می باشد.

فولاد (Steel) :

شامل (۱٫۵ – ۰٫۱) % کربن متصل به آهن است.

چدن (Cast) :

فلزی که مجددا” ذوب و در قالب ریخته شود.و شامل (۴٫۰-۲٫۲) % کربن بصورت آزاد (گرافیت) در فلز آهن و ۱ تا ۳ در صد سیلیسیم است.

واز خواص نامرغوب بودن چدنها میتوان به غیر قابل چکش خواری(mal leability)، مقاومت (Strength) ، سفتی و محکمی (tOughneSS) و قابلیت کششی(ductility) بودن آنها اشاره نمود

و از انواع چدنها می توان موارد ذیل را نام برد.

مشاهده  قیمت لوله سیاه درز پوش بر روی یاران |عکسهای بالا کلیک کنید.

انواع چدن

در صورتیکه گرافیت به صورت رشته ای باشد (Cast gray) یا چدن خاکستری که پرمصرفترین در صنعت می باشد. از خواص آن میتوان به قیمت ارزان ، قابلیت ماشینکاری عالی ، قابلیت جذب ارتعاش ، مقاوم بودن در برابر سایش ، انعطاف پذیری کم و مقاومت کم در برابر ضربه را نام برد. لذا میتوان گفت که متعلقات ساخته شده از چدن خاکستری (Cast gray) که گرافیت در آن بصورت رشته ای میباشد. شکننده ترین و ارزان ترین فلزات در سیستمهای لوله کشی است.البته چدن سفید(White Cast) از خاکستری شکننده تر است ولی در سیستمهای لوله کشی استفاده نمی شود.

قیمت لوله سیاه درز جوش

مشاهده  قیمت لوله سیاه درز پوش بر روی یاران |عکسهای بالا کلیک کنید.

و در صورتیکه کربن آزاد یا گرافیت بوجود آمده در چدن بصورت ابری یا سمنتیت Fe3C کربن ترکیب با آهن باشد (White Cast) یا چدن سفید نامیده میشود. از خواص آن می توان ، به استحکام در برابر فشار زیاد ، مقاومت به سایش عالی و سختی بالا را نام برد. و اگر گرافیت بشکل برفکی باشد (Malleable CaSt) یا چدن چکش خوار که از عملیات حرارتی بر روی چدن سفید بدست می آید. پس میتوان گفت که این چدن طی دو مرحله ریخته گری وعملیات حرارتی درست می شود. از خواص آن میتوان ، قابلیت ماشینکاری و مقاومت پذیری خوب در برابر ضربه را ذکر نمود .

آلیاژهای آهنی لوله سیاه

اگر گرافیت بصورت دانه های کروی در فلز آهن قرار گرفته باشد (ductile) یا چدن نشکن نامیده می شود. این چدن همان چدن خاکستری می باشد که مقداری کم منیزیم و سزیم دارد. از خواص آن قابلیت ماشینکاری خوب و مقاومت عالی به سایش را می توان گفت. عمده مزیت آن بر چدنهای خاکستری ، استحکام و انعطاف پذیری بالا و چکش خواری آن می باشد. هر چند درصد مقدار کربن در فولاد اضافه شود استحکام آن بیشتر می شود ولیکن درجه سختی و شکنندگی آن نیز افزایش می یابد. اگر فولاد در کارخانه تحت کاتالیستهای سیلیسیم و آلومینیم اکسیژن زدائی شودبه آن  CarbOn Steel Killed می گویند که مقاومت آن به ضربه پذیری در درجه حرارتهای زیر صفر زیاد می شود.

نویسنده مطلب آهن بین