قیمت تیرآهن

برای نهایی کردن قیمت تیرآهن با ما در تماس باشید

تلفن : ۹۵۱۱۸۲۲۲

محصولات بال مانند تیرآهن

قیمت تیرآهن بخشهای کناری از تیرآهنهای بزرگ که عمدتا در ساخت و ساز استفاده میشوند،ولی محصولاتی که بال کوچکتر دارند در ریلها استفاده میشود.انواع مختلفتیرآهن ها برای محصولات مختلف طولانی استفاده می شود.بخش سازنده این بخش از تیرآهن از ورق  سنگین و بخش های متوسط  سازنده ​​دارای سه یا چهار مخزن با غلطکهای مربوط به شکل گیری اولیه و مراحل متوسط ​​و پایانی نورد کردن هستند.چگونه تیرآهن فولادی ساخته می شوند؟

توسط جرمی کاتو؛ به روز شده در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۷تیرآهن های فولادی می توانند توسط نورد، اکسترودینگ، جوشکاری یا پرچین ساخته شوند.تیرآهن فولادی برای ایجاد تقریبا تمام ساختارهای مستقل که انسانها هر روز از پل ها تا آسمان خراش ها استفاده می کننداستفاده می شود. این تیرهای فولادی باید با استفاده از یکی از چهار روش ساخته شوند.

برای مشاهده قیمت تیرآهن کلیک کنید

برای مشاهده قیمت آهن کلیک کنید 

بررسی ساخت و ساز فولاد

تیرهای فولادی را می توان بر اساس روش تولید، به چهار طبقه تقسیم کرد: تیرهای نورد، پرتوهای اکسترود شده،پرتوهای جوش داده شده و پرتوهای پرپیچ و خمی.

تیرآهن های رول و اکسترود شده تیرآهن های فولادی کوارتز با فشار دادن فلز قابل انعطاف از طریق غلتک های بزرگی که ساخته شده ایجاد میشوند تا بتوانند آن را به صورت دلخواه قالب بندی کرده و شکل دهند. تیرآهن ها می توانند از نورد گرم یا سرد باشند. تیرآهنی های که ازنورد گرم نورد ساخته شده است در دمایی بالاتر از نقطه ذوب قرار دارد (بیش از ۱۰۰۰ درجه، به طوری که فلز بسیار نرم است) و سپس نورد میشود.تیرآهن ههای که از نورد سرد شکل میگیرند از فلزی ساخته شده است که قبل از نورد گرم نشده است. تیرآهن ها همچنین می توانند توسط اکستروژن تولید شوند، که در آن فلز از طریق یک ماده تغیر شکل یابد؛ این می تواند هم گرم یا هم سرد باشد.

برای مشاهده قیمت تیرآهن انبار تهران کلیک کنید

جوشکاری یا پرچین

تیرآهن ها همچنین می توانند توسط جوشکاری ساخته شوند. در این فرآیند، ورق های فلزی به مشخصات مورد نظر بریده می شوندو سپس با استفاده از ابزار جوشکاری صنعتی جوش داده می شوند.تیرآهن نیز می توانند توسط پرچین ساخته شوند. برای پرچین،ورق های فلزی برش داده می شوند، سوراخ ها به قطعات فلزی بریده می شوند و قطعات به وسیله پرچ ها به شکل تیرآهن ها نگهداری می شوند.تیرآهن ، در مهندسی، در اصل یک قطعه جامد از چوب، به عنوان یک تیر خانه،یک ستون، یک نهدارنده یا یک تعادل است. در ساخت و ساز ساختمان،یکتیرآهن یک قسمت به شکل افقی است کهبه عنوان یک بار بردار است که ممکن است یک دیوار آجر یا دیوار سنگی در بالای آن باشد،در این صورت اغلب تیر نامیده می شود (نگاه کنید به سیستم post-and-lintel).بار ممکن است یک طبقه یا سقف در یک ساختمان باشد.

سیستم post-and-lintel

که در این صورت تیرچه نامیده می شود. در یک عرشه پل،تیرهایی که به آرامی بارگذاری می شوند، تیرآهن های بزرگ که پرانتزهای انتهای تیرهای دیگر عمود بر آنها هستند، معمولا به نام girders هستند. میله های فلزی ممکن است به شکل قطعات تک نوردی باشند و یا برای مقاومت بیشتر و طولهای طولانیتر، ممکن است در قالب تیروسط که با پیچ و مهره یا صفحات و زاویه جوشکاری ساخته شوند. ستون های بتنی نیز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. تیرآهن ها ممکن است از چوب، فولاد یا دیگر فلزات، بتن تقویت شده یا پیشساخته، پلاستیک و حتی آجرکاری با میله های فولادی در پیوند بین آجر ها شکل بگیرند. برای کاهش وزن، تیرآهن های فلزی به شکل I یا شکل دیگری تشکیل می شود که دارای ورق عمودی نازک و پهلوهای افقی ضخیم تر است که بیشتر شکل آن مشخص می شود.

برای مشاهده قیمت تیرآهن کارخانه کلیک کنید

تیراهن I Beam

برای مشاهده قیمت تیرآهن انبار تهران ذوب آهن کلیک کنید

این تیرآهن ها برای حمایت از طبقه اول یک خانه استفاده می شود. یک تیر آهن I شکل، همچنین به عنوان تیرآهن  H شکل (برای ستون جهانی، UC)، w-beam (برای بال گسترده)، تیرآهن های جهانی (UB) معروف هستند که با طناب فولادی نورد (RSJ) یا به صورت دوتایی (به ویژه در لهستانی، بلغاری، اسپانیایی، ایتالیایی و آلمانی)، یک تیرآهن با مقطع I یا H را شکل می دهند. عناصر افقی “I” به عنوان بال شناخته می شوند، در حالی که عنصر عمودی “تیغه” نامیده می شود. I-beam ها معمولا از فولاد ساخته می شوند و در ساخت و ساز و مهندسی عمران استفاده می شوند.

برای مشاهده قیمت تیرآهن بال پهن کلیک کنید

طیغه مقاوم در برابر نیروهای برشی است، در حالی که پهلو ها یا بال ها در برابر بسیاری از نیروها از لحاظ خمشی که توسط تیرآهن ایجاد می شود، مقاومت می کنند. تئوری تیرآهن  نشان می دهد که بخش I شکل یک فرم بسیار کارآمد برای حمل بارهای خمشی و برشی در سطح تیغه است. از سوی دیگر، مقطعی که دارای ظرفیت کاهش یافته ای است در جهت عرضی واقع شده است

تاریخچه تیرآهن

برای مشاهده قیمت تیرآهن کارخانه ذوب آهن کلیک کنید

قیمت تیرآهن روش تولید یک تیرآهن منفرد، به عنوان یک قطعه فولاد ریخته گری شده، توسط Alphonse Halbou از شرکت Forges de la Providence در سال ۱۸۴۹ ثبت شد. فولاد بیت لحم یک تامین کننده تیرآهن از فولاد ساختاری نوردی شکل از مقاطع مختلف در پلان های آمریکایی و کارهای آسمان خراش در اواسط قرن بیستم بود. امروزه مقاطع نوردی در این کار به صورت مقطعی ساخته شده است.

مقطع معمول I-beam

دو فرم استاندارد I-beam وجود دارد:

به صورت انفجاری که توسط نورد گرم، نورد سرد یا اکستروژن ساخته می شود (بسته به مواد). تشکیل شده توسط جوشکاری (و یا گاهی اوقات پیچ و تاب و یا پرچین) صفحات. تیرآهن های با مقطع I معمولا از فولاد ساختاری ساخته می شوند ممکن است از آلومینیوم یا سایر مواد تشکیل شده باشد.

یک نوع معمولی از I-beam، استوانه فولادی نورد (RSJ) است که گاهی اوقات به صورت غلاف فولاد تقویت شده ارائه می شود. استانداردهای انگلیس و اروپایی همچنین تیرآهن های جهانی (UBs) و ستون های جهانی (UCs) را مشخص می کند.

این بخش ها دارای فلنج های موازی هستند، در مقایسه با ضخامت متفاوت بالها RSJ که در حال حاضر در انگلستان به ندرت حالت رولی دارند.

 

حمل بار خمشی

بالهای موازی آسان تر برای اتصال به واشر هستند. UCs دارای عرض و عمق مساوی یا تقریبا مساوی هستند و بیشتر برای رسیدن به محور عمودی از جمله بارهای محوری مانند ستون های ساخت و ساز چند طبقه مناسب هستند، در حالی که UB ها به طور قابل توجهی عمیق تر از آنها گسترده هستند مناسب تر برای حمل بار خمشی مانند پرتو عناصر در طبقه.

تیرآهن های مدل آی که از چوب ساخته شده با تخته فیبر و  یا روکش چوب روکش شده است نیز در ساخت و ساز و به خصوص مسکونی به طور فزاینده ای محبوب می شوند؛ چرا که آنها سبک تر و مستحکم تر از تخته های چوبی هستند. با این حال، برخی از نگرانی ها در مورد عدم موفقیت سریع آنها در آتش در صورت عدم حفاظت وجود دارد.

برای مشاهده قیمت تیرآهن انبار تهران نیشابور کلیک کنید

تیر آهن های طرح آی به طور گسترده ای در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود و در انواع مختلفی از استاندارد موجود هستند. جداول در دسترس هستند تا امکان انتخاب آسان یک فولاد I-beam مناسب برای یک بار اعمال شده را فراهم کند. I-beams ممکن است از هر دو به عنوان پرتو و ستون استفاده شود. تیرآهن های I شکل می توانند به تنهایی استفاده شوند یا با کامپوننت دیگری و با مواد دیگر، معمولا در بتن کارها استفاده می شوند. طراحی ممکن است توسط هر یک از معیارهای زیر اداره شود:

بررسی سیستم انحراف:

میزان سختی تیرآهن با سطح مقطع I شکل تغییر شکل را کم کند

بررسی سیستم ارتعاش:

سفتی و جرم برای جلوگیری از ارتعاش غیر قابل قبول، به ویژه در تنظیمات حساس به ارتعاش، مانند دفاتر و کتابخانه ها

شکستگی خمشی با عملکرد:

جایی که استرس در مقطع عرضی بیش از استرس عملکرد است

شکستگی خمشی بوسیله لرزش پیچشی جانبی:

جایی که یک بال در فشرده شدن به سمت پیچ و تاب و یا کلیدهای متقاطع سوراخ شده

شکستگی خمشی توسط لرزش موضعی:

جایی که بال یا تیغه به اندازه لولاها به صورت محلی بکار میرود

عملکرد محلی:

ناشی از بارهای متمرکز، مانند نقطه پشتیبانی از تیرآهن

شکست برش:

جایی که تیغه خراب است شبکه های بلند و باریک بوسیله لرزش ایجاد می شوند، که این پدیده میدان تنش نامیده اما در مقابل شکست برشی نیز مقاومت می کند.

نویسنده مطلب آهن بین