قیمت میلگرد

قیمت میلگرد

قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن

قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سیاه

قیمت لوله سیاه

قیمت لوله سیاه

قیمت آهن

برای نهایی کردن انواع قیمت آهن آلات با ما در تماس باشید 
تلفن : ۹۵۱۱۸۲۲۲ 
فکس :۶۶۶۷۳۶۹۱ 

مجموعه آهن بین از سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را در زمینه خرید و فروش انواع آهن آلات داخلی و خارجی از خیابان خیام آغاز نمود این مجموعه از سال ۱۳۷۳ در بازار آهن مستقر می باشد . در حال حاضر این مجموعه با پشتوانه حدود ۳۰ سال تجربه و اعتبار که لازمه انجام معاملات بازار آهن می‌باشد؛ فعالیت خود را در زمینه خرید و فروش انواع آهن‌آلات ساختمانی و صنعتی با شیوه ای نوین پیگیری می‌نماید.
از همان ابتدا، خط مشی شرکت بر این بنیان نهاده شد که به عنوان یک منبع تأمین و فروش معتبر، مطمئن، و قابل اتکاء همراه با خوشنامی در این عرصه شناخته گردد.
زیربنای این شرکت عمیقاً بر تجربه و علم روز با بهره گیری از یک کادر فروش حرفه ای، ارائه قیمتهای مناسب به مشتریان، التزام و تعهد حرفه ای و اخلاقی به مشتریان، تأمین، حمل‌ونقل و تحویل بموقع کالاها استوار گردیده است

این واحد با بیش از ربع قرن تجربه در زمینه عرضه و تامین آهن آلات صنعتی و ساختمانی محصولات زیر را عرضه مینمایید : این واحد با بیش از ربع قرن تجربه در زمینه عرضه و تامین آهن آلات صنعتی و ساختمانی محصولات زیر را عرضه مینمایید :

برای مشاهده قیمت تیرآهن کلیک کنید

برای مشاهده قیمت میلگرد کلیک کنید

برای مشاهده قیمت لوله کلیک کنید

برای مشاهده  قیمت ورق سیاه  کلیک کنید

۱)انواع تیرآهن : ذوب آهن ، اهواز ، چین ، ترک

۲)انواع میلگرد آجدار : ذوب آهن ، نیشابور ، چین ، قزوین ، تاکستان ، کوثر A2,A3

۳)ورق های سیاه ، گاوانیزه ، آجدار و روغنی و انواع صفحه ستون و بولت

۴)لوله های سیاه ، شوفاژی ، گالوانیزه و مانسمان همراه با اتصالات و شیرآلات

۵)عرضه لوله های داربست و بست

۶)عرضه قوطی پروفیل ، سپری ، نبشی و ناودانی

تلفن : ۶۶۶۷۲۳۷۶ ، ۶۶۶۷۰۰۵۸ ، ۶۶۶۷۰۴۲۴ ، ۰۹۱۲۳۹۸۹۴۳۳

فکس :۶۶۶۷۳۶۹۱

آدرس:  تهران . شادآباد . بازار اهن غرب تهران . بلوک ۱۳ . پلاک ۵۶۱

آهن آلات آهن بین

سیرتکاملی تولید قیمت آهن آهن و فولاد در ایران و جهان

درایری مقاله به اختصار تاریخ صنعت متالورژی فلرات غیرآهنی در ابرای از حدود هفت هرارسال پیشی و نیز سیر تکاملی فتنوں مٹالورڑی تولید آھن برای قیمت آهن  درجہان از حدود ده هرارسال پیش تاکنونی بررسی شدهاست. ضمنا” تاریخچه طرح و برنامههای احدات واحدهای تولید آهن و فولاد در ایران از حدود قرن هفدهم میلادی، تدوین کردیده است . »

برای بررسی علل عقب افتادگی ایرانی از کشورهای صنعتی در زمینه تولید آهن و فولاد، باید تاریخچه ” سیر تکاملی متالورژی در ایران و جهای مطالعه گردد. از آنجا که نتایج کلیه نوشتههای محققیس ، در دسترس نبوده ، لدا به منابع موجود بسنده گردیده است .

تحقیقات دررمینہ” پیشرفت فسوں متالورڑی دراسراری بسیار دشوار است و تا آنجا که نویسنده تحقیق کرده نوشته * جامعی به زبانی فارسی منتشرنشده است و آنچه هم انتشار یافته توسط خارجیان اسحام گرفته که به صحت آنها نمی توانی همیشه اطمینایی کرد.

سیر تحول متالورژی

از آنجا که با مطالعه و تجزیه و تحلیل تاریخ می توان تجارب بسیار مفیدی آموخت و از طرف دیگر طرح این مسئله احتمالا “می تواند برای برنامه ر یزی صنایع زسر بنا ہی کشور ماء مفید واقع گردد، لذا مبادرت به تهیه کتابی در زمینه سیری در تکامل تولید آهن و فولاد در ایران و جهان ، گردیده است که در دست تهیه میباشد و قسمتی از مطالب این مقاله از آن کتاب استخراج شده است . آهن بین و جدول روزانه ی قیمت آهن

نظر به اینکه متالورژی آهن براساسی تجربیات کسب شده از متالورژی تولید فلزات مسی، سرب و غیره بنا نهاده شده ، لذا در این بحبت کوشش حواهد شد تا بسیار اشارهای به سیر تحول متالورژی ” او فلزات غیرآهنی ، پیش از دوره آهن، سیرتحول فی متالورژی آهن در دنیا و نیز نقش پژوهشگرانی در این تحول ، مورد بررسی قرار گیرد.

ساخت ابزارها

بررسی حاکی زمیں شناسی در تفاط مختلف ایرانی نشانی می دهند که به قلات ایرانی حدود ه به ۵۰ سال پیش از میلاد مسیح ، پس از یک دوره ” سر سیزی بتدریج دچار خشکسالی شده و مردم ایرانی اجبارا” زندگی در دشتهارا برگزیده . از آثار باستانی استنباط میگردد که اولین مناطق مسکونی ایرانی در آغاز هزاره * پنجم پیش از میلاد در حاشیه * کویر و بهویژه در سیلک ( ییں کاشان وفین) ، فرار داشته است. بشر اولیه ابزارهای خود را از مصالح موجود در دسترسی مانند سنک ، چوب و استخوان می ساخته است . در شکل ۱ چاقوی با دستهای از استخوانی و تیغهای از سنگ چخماق دیده می شود که متعلق به ه به ۴۲ سال پیش از میلاد میباشد،

وقتی صحبت از متالورژی به میان می آید ، مقصود تولید فلزات از سنگهایشان میباشد. هرگاه از آهن بحث می شود، مقصود آهن عام ، چدن و با آلیاژهای آهن – کربن است .

آلیاژهای آهن

قیمت آهن - آهن بین

شکل ۱- چاقویی با دستهای از استخوان و تیغهای از سنک چخماق

برخی از فلزات خالصی به مرور توجه بشر را جلب کرد هر ید بہن جہت آنہا ہزارھائی خودرا ، ارفلرات حال ہیں، کہ دردسترس داشته اند می ساختهاند و به وسیله * بستک و غیره به شکلهای مطلوب در میآورده اند.

در شکل ۲ سر میره هایی که از مسی ساخته شد مویهروش آهنگری شکل داده شده است ، دیده می شود که متعلق به اواخر هراره “پنجم پیش از میلاد می باشد. پس از کشف آتشی و کاربرد آن در اجاق ها برای مصارف ضروری یش راولیه و نیر ساخت، ظروف، سفالبینی رشناخت مربیت پخت آنها، به نظر میرسد که ذوب و احیای برخی از سنکهای سعدنی به کار رفته در ساختن اجان هاو شناخت دگرگونی سنگهای به کاررفته در این فرایندهما تند اغلب پدیده های کشف شده در دورانهای اولیه تصادقی بوده است ، لذا به نظر میرسد که اولین اقدامات بشر اولیه برای استفاده * مطلوب از سنک فلزات ،بسیار قدیمی بوده است . که قیمت آهن از ارزش بالایی بر خوردار بوده است.

تولید مسی در مقایسه با قیمت آهن

تولید مسی از سنگهای اکسیدی آن ، قدیمی ترین کوشش متالورژیستهای باستان در جهان میباشد و به ده هرارسالی بیش از میلاد برمیگردد، براساس کشفیات جدید در دو دهه اخیر ، از جمله کارگاههای مسگری ، تل های سرباره ، کورههای دوب، قالب های ریختهگری و آلات و ابرارسی در آناتولی (سوریه)، سکرا باد فروٹین ، سیلک کا شان ، تل ابلیس کرمان و نیز خبیصی کرمانی ، قدمت تکنولورژی پیشرفته تولید سی از سنگهای آر درا پرانی و جہان ، ھزاره* پنجم پیمتی از میلاد، تخمین زده شده است . احیای ترکیبات برخی از اکسیدهای فلزات و ذوب و ریخته گریفلر است، در نیمه ” دوم هراره * چهارم پیش از میلاد برای بشر مسکن شده است،

قیمت آهن - آهن بین

شکل ۲- سرنیزههایی از مسی خالصی آهنگری شده

روشیهای احیا

در نخستین روشیهای احیا، سکهای اکسیدی فلزات را، پس از سناک جوری (انتخاب اوخرد کردی به قطعات بین ۲ تا ۳ سانتیمتر تبدیل می نمودند وپسی ار مخلوط کردی باد غال چوب، آنها را در گودال هایی به قطر ۷۵ سانتیمتر و عمقی به ۱۲ سانتیمتر بار می کرده و رویشان را ذغال ریخته و سطحشان را می پوشاندند.سپس ذغال چوب سطح گودال را از یکطرف آتشی رده و از طرف دیگر در گودال هوامی دمیدند. به مرور ذغال مخلوط با کانه به طور ناقصی سوخته و ضمی گرم کردن بار کوره ، اکسیدکربنی حاصل از احتراق ناقصی ، اکسید فلزات را احیا می نموده است . قیمت آهن در آن زمان بسار بالا بوده است.

هرگاه درجه حرارت کوره کفاف ذوب فلر تولید شد ه و ناخالصیهای همراه سنک فلز را ندهد، فلز  و ناخالصیها هردو به صورت حامد در کنارهم خواهند ماند، در صورتیکه دما جهت ذوب، ناخالصبہایھمبرامسنگ فلز کافی باشد ناخالصبہا ذوب گشته و حتی ممکن است در زیر فلز جامد، در ته گودالی جمع شوند، و بالاخره در شرایطی که درجه حرارت کوره افزونتر از دمای دو با ناخالصیهای همراه سنک فلر و نیر خود فلر تولید شده گردد، فلر مذاب علی الاصول در ته گودال جمع و سرباره مذاب برروی آبی قرار میگیرد.

محل نگهداری آب

 

 

قیمت آهن - آهن بین

شکل ۳ – نمای افقی یک کوره * تولید می که در یک کارگاه سگری در خبیصی کرمان کشف شده

 طرح یک کوره تولید مس که در یک کارگاه سگری در خیبیعی کرمان کشف گردیده و متعلن به اواسط هراره ” سوم پیش از میلاد می باشد، در شکل ۳ نشان داده شده است ، اما طرح کوره پیشرفته تری که برای تولید سرب به کار میرفته در شکل ۴ ، دیده میشود. این کوره نزدیک انارک کشف گردیده و متعلق به ۰۰ ۴۲ سال پیش از میلاد مسیح میباشد.

نظر به اینکه چوب و یا ذغال چوب متداول تر بین عامل احیاکننده و گرمازایی بوده که در دسترسی بشر اولیه قرار داشته است ، واز طرف دیگر حذف اکسیژن اکسیدها و انتقال آری از طریق گازهایی نظیر اکسیدکربی حاصل از احتراق ناقص ذغال با هوا، ار نقطه نظر سرعت نسبتا “سریع انجام میکرد ، لذا نحوه تامین هوای دم ضروری برای تولید اکسید کرین ازذغال وئیز روش دمیدن هوا در کورهها، در طول قرون گذشته ، توسعه و تکامل چشمگیری داشته است .

نویسنده مطلب آهن بین