شیوه های جدید کارآموزی در صنعت

قیمت محصولات فلزی آهن بین
قیمت محصولات فلزی در تاریخ ۲۱/۱۲/۹۶
۱۳۹۶-۱۲-۲۲
پی منفرد آرماتور بندی 9 آهن بین
آرماتور بندی بخش ۹
۱۳۹۶-۱۲-۲۳

دوره کارآموزی برای نسل بعدی سازندگان

تقریبا هر سازنده این روزها با کمبود نیروی کار ماهر مواجه است یکی از بهترین گزینه ها کارآموزی است. بسیاری از آنها در مورد آن کار می کنند و یکی از این شرکت ها، شرکت آمریکایی، Kimberly، Wis است. از آنجاییکه در سال ۱۹۵۱ در منطقه خلیج سبز به عنوان برادران اشمیت تاسیس شد، این شرکت یک طرفدار مشتاق جامعه محلی به عنوان یک کارفرما و یک بشردوست این روزها، این هم یک شریک در ارائه دوره های کارآموزی برای دانش آموزان دبیرستانی محلی است که علاقمند به دستکاری در تولید هستند.

استیو ماسانز، که به عنوان هماهنگ کننده برنامه آکادمی معماری، ساخت و ساز و مهندسی و مدرس آموزش فنی در مدرسه عمل می کند، دبیرستان Kimberly (KHS)، تعداد قابل توجهی از کلاس ها را در زمینه های فنی فراهم می کند.

وی گفت: “ما هشت کارمند فنی را داریم که کلاسهای ساختمانی، جوشکاری، مهندسی، فلزات، صوتی و تصویری و گرافیک را آموزش می دهند.” “ما سه کلاس در سری جوش داریم. آخرین کلاس کلاس دوگانه اعتباری است، بنابراین دانش آموز اعتبار کالج را برای آن کسب می کند. برنامه های فلزی نیز شامل سه دوره می شود. اولین شامل چرخاندن، جوشکاری و ماشینکاری است. کلاس دوم و سوم ماشینکاری پیشرفته تر است. ”

Masanz گفت: از ۱۶۰۰ دانش آموز که در KHS شرکت می کنند، بیش از ۱۰۰۰ حداقل یکی از این دوره ها را در بر می گیرند و در مورد این برنامه در مورد آن صحبت می شود.

برای مشاهده قیمت آهن کلیک کنید 

برای مشاهده قیمت تیرآهن کلیک کنید

برای مشاهده قیمت میلگرد کلیک کنید

برای مشاهده قیمت لوله کلیک کنید

برای مشاهده  قیمت ورق سیاه   کلیک کنید

تاثیر حمایت مرمی از صنعت های محلی

او گفت: “ما از صنعت محلی بسیار حمایت می کنیم.” “آنها تورها، کمک های پولی و مواد برای برنامه آموزشی فنی ارائه می دهند.” علاوه بر این، بعضی از کارآموزان را برای ۱۵ دانش آموز که مسیر را انتخاب کرده اند، فراهم می کنند. مسعانز گفت که KHS با دستکاری وزارت نیروهای نیروی کار در ویسکانسین کار می کند تا به دانش آموزان کمک کند تا دوران تحصیلات خود را دور بزنند.

او گفت: “ما سعی می کنیم به آنها کمک کنیم تا شغلی پیدا کنند، نه یک شغل”.

برنامه کارآموزی جوانان کامل است و مسئولیت های همه افراد را درگیر می کند که تجربه را والدین، مدرسه، مربی، هماهنگ کننده، کارفرما و دانش آموز می دانند. گرفتن دانش آموز در یک موقعیت کارآموزی، از طرف هماهنگ کننده برنامه با برخی از قوانین پایه شروع می شود.

کارآموزی آهن بین
علاوه بر فعالیت های بشردوستانه آن، سرمایه گذاری ایالات متحده یک شریک آموزشی است که با برنامه حرفه ای دبیرستان کیمبرلی همکاری می کند.

کارآموزی در  کسب و کار

ماسانز گفت: “ما در مورد کسب و کار یاد می گیریم تا تعیین کنیم آیا دانش آموز مناسب خواهد بود یا نه.” از آنجا دانشجو یک رزومه ارائه می دهد و از طریق مصاحبه می رود، درست همانطور که او برای هر کار دیگری می خواهد. کارفرما موظف است تا یک مربی را که پیش از پذیرش دانشجو آموزش می دهد، اختصاص دهد. کارفرمایان، مربیان، والدین و دانشجویان باید در بررسیهای پیشرفت منظم در طول اشتغال دانش آموز شرکت کنند. علاوه بر این، هماهنگ کننده هر پیشرفت دانش آموز را نظارت می کند و به طور منظم به هر کارفرما می رود تا اطمینان حاصل شود که کارفرما وظایف مربوط به برنامه کارآموزی را ارائه می دهد.

کارفرما متعهد می شود که حداقل ۴۵۰ ساعت کار در طول سال تحصیلی انجام دهد که در هر هفته ۱۵ تا ۲۰ ساعت افزایش می یابد. دانش آموز بیش از یک طعم و مزه در محل کار است؛ دانش آموز به محل کار متعهد می شود

دیک وسترس، مدیر تولید شرکت و نماینده فروش، گفت که تولید سفارشی ایالات متحده، یک بخش از سرمایه گذاری ایالات متحده، در سومین سال شرکت در این برنامه است. تولید سفارشی ایالات متحده از یک پیشرفت تک برای هر دانش آموز استفاده نمی کند، بلکه بر اساس زمینه و توانایی دانش آموز انعطاف پذیر است.

وسترز گفت: “برای چند هفته اول، دانش آموز عمدتا بیش از شانه هر اپراتور تجهیزات را نگاه می کند.” “بر اساس دانش دانش آموز و کلاس هایی که او گرفته است، دانش آموز کمی شروع به کمک می کند. چند هفته طول می کشد تا واقعا ماشین ها، فرایندها و جنبه های ایمنی کار در یک فروشگاه ساخت را درک کنند. ”

شیوه ای نوین کارآموزی

جایی در اطراف نشانه چهار هفته، دانش آموز شروع به کار به طور مستقل با نظارت از یکی از همکاران. دانش آموز یک اپراتور تجهیزات نیست، بلکه یک دستیار است، در یک نقش مشابه کارآموز.

وسترز گفت: “نقش ما آموزش و پرورش است نه تولید.” تا پایان، او اطمینان می دهد که دانش آموز با همه کارکنان کار می کند، همانطور که دانش آموز به عنوان یک عضو کامل نیروی کار کار می کند. اگر چه یک دانش آموز احتمالا هرگز چیزی را به عنوان یک خم کن لوله پیچیده نمی کند، Vosters در معرض خطر قرار می گیرد.

وسترز گفت: “مهم است که با تمام شخصیت ها کار کنیم، همه تجهیزات را یاد بگیریم و همه فرایندها را درک کنیم. Vosters فکر می کند که کارکنان فروشگاه همچنین از داشتن یک دانش آموز در طبقه کارگاه بهره مند می شوند، نه تنها به این دلیل که آنها کمک می کنند.

او می گوید: “مردم همیشه می خواهند به یک کارگر جوان کمک کنند، مخصوصا آنکه قبلا مشخص کرده است که او علاقه خاصی به یک حرفه خاص دارد، و من فکر می کنم که بعضی اوقات جانبازان را مجبور می کنند تجربه خود را به اشتراک بگذارند.”

نویسنده مطلب آهن بین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *