راهنمای خرید تیرآهن
راهنمای خرید تیرآهن
۱۳۹۶-۱۱-۱۰
کدها و استانداردها
کدها و استانداردها در لوله کشی
۱۳۹۶-۱۱-۱۲

راهنمای خرید پروفیل

یکی دگر از انواع مقاطع فولادی ( آهنی ) پروفیل ها هستند  ، پروفیل ها عموما از طریق نوردکاری  ( خمکاری )  ورق  ساخته می شوند .آهن بین سعی میکند در اینجا چگونگی  و راهنمای خرید پروفیل  به شما آموزش دهد.

مشخصات ظاهری پروفیل

پروفیل ها  در راهنمای خرید پروفیل به دو دسته کلی دسته بندی میشوند :

.  پروفیل های باز مانند پروفیل زِد ” Z ” ، چهارچوب درب فرانسوی ، پروفیل ۹-۸۶  و ….

 

راهنمای خرید پروفیل راهنمای خرید پروفیل راهنمای خرید پروفیل

برای مشاهده قیمت آهن کلیک کنید 

 

. پروفیل های بسته مانند پروفیل های با سطح مقطع مربع یا مستطیل که کاربرد های عمومی مانند ساخت درب و پنجره و نرده دارند .قوطی و پروفیل انواع دیگر نوع بسته  قسمت عمده پروفیل ها ی بسته را پروفیل هایی با سطح مقطع مربع یا مستطیل تشکیل میدهند ، این پروفیل ها به قوطی نیز معروفند و اصطلاح ” قوطی پروفیل ” در بازار به معنی پروفیل با سطح مقطع مربع یا مستطیل است .

راهنمای خرید پروفیل

برای مشاهده قیمت تیرآهن کلیک کنید

در بخش پروفیل های بسته انواع دیگری نیز تولید میگردند که از انواع آنها می توان پروفیل سپری ،  پروفیل لنگه دری ، پروفیل کلافی و …. نام برد که عموما برای ساخت درب و پنجره فلزی استفاده میگردد.

وزن کلیه قوطی و پروفیل ها در جدولی برای شما طبقه بندی شده است که با مراجعه به آن اطلاعات مورد نیاز خود را استخراج نمایید.

برای مشاهده قیمت میلگرد کلیک کنید

راهنمای خرید  پروفیل و قوطی در بازار

قوطی پروفیل ها در بازار  به ۳ گونه قوطی پروفیل مبلی ، قوطی پروفیل معمولی و قوطی پروفیل صنعتی دسته بندی میشوند

قوطی پروفیل مبلی :

اینگونه از قوطی پروفیل ها در واقع ضخامتی بین۰٫۷ میلیمتر تا ۱٫۵ میلیمتر را دارند ( از ورق روغنی با همین ضخامت ساخته میشوند ) که همانطور که از نام آنها پیداست برای ساخت مصنوعات فلزی از آنها استفاده میشود و بعضا با انجان عملیات خمکاری روی آنها اشکال جدیدی ساخته میشود ، قیمت پروفیل مبلی از دیگر انواع آن بمراتب بالاتر است .

قوطی پروفیل معمولی

این بخش بیشترین مصرف در انواع قوطی پروفیل را دارد که از ورق های روغنی با ضخامتی   بین ۱٫۸ میلیمتر تا ۳ میلیمتر ساخته میشوند . مصارف عمومی آنها ساخت درب پنجره ، حفاظ ها ، نعل درگاه ، راه پله ، نرده و… است ،  معروف ترین تولید کننده قوطی و پروفیل کارخانه لوله و پروفیل ساوه است البته در سال های اخیر تولید کنندگان دیگری نیز به آنها اضافه شده است مانند کارخانه ایران ، هیربد ، پارس ، تهران و ….. قیمت قوطی  پروفیل معمولی  عموما بنا به کارخانه متفاوت بوده و تا ۱۰۰ تومان نیز با یکدیگر اختلاف دارند .

برای مشاهده قیمت لوله کلیک کنید

قوطی پروفیل صنعتی

به پروفیلی که ورق روغنی استفاده شده برای تولید  پروفیل از ۳ میلیمتر بالاتر باشد در اصطلاح قوطی صنعتی میگویند ، عموما مقاطع مربع بسته را با این ضخامت ها تولید میکنند که کاربری خاصی در صنایع دارند .

ستونی

قوطی های با سطح مقطع مربع در ابعاد ۱۲۰*۱۲۰ تا ۱۸۰*۱۸۰ را که معمولا با ضخامت ۲٫۵ تا۴ میلیمتر تولید میشوند را ستونی میگویند ، دلیل این نام گذاری اینست که این قوطی ها که بصورت ۱۲ متری تولید میشوند معمولا به عنوان ستون در ترکیب با تیرآهن برای ساخت بنا های سبک استفاده میشوند.

برای مشاهده  قیمت ورق سیاه  کلیک کنید.

راهنمای خرید پروفیل و قوطی در بازار

برای خرید قوطی و پروفیل قبل از همه باید به کاربری آن دقت کرد که برای تولید چه محصولی از آن استفاده خواهد شد .  توجه داشته باشید عموما قوطی پرفیل های معمولی که به آن اشاره شد هرچه در تولید آن دقت بیشتری بکار رفته باشد قیمت بالاتری دار و پروفیل های ارزان تر بسته بندی ، دقت و تمیزی کمتری دارند که البته در بسیار از موارد مانند ساخت نرده آن سطح از کیفیت مورد نیاز نیست .

مورد دوم در هنگام خرید مطابقت کل وزن کالا با جدول وزن قوطی پروفیل است توجه داشته باشید جدول ارائه  خطای چندانی ندارد برای مثال وزن هر شاخه از قوطی پروفیل ۴۰*۴۰  برای ضخامت ۲ میلیمتر ۱۴ کیلوگرم  است  در صورتی که ابزار وزن کردن کالای تحویلی در پروژه را ندارید حتما برای بررسی صحت وزن فاکتور از این روش استفاده نمایید .

کارخانه جات تولید کننده قوطی پروفیل

معروف ترین کارخانجات تولید کننده قوطی پروفیل  ” لوله پروفیل ساوه  ” است ، کارخانجات دیگر شامل ایران ، تهران ، کیان پرشین ، هیربد ، اصفهان و ….

نویسنده مطلب آهن بین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *