اطلاعاتی در باره مجموعه آهن بین
۱۳۹۷-۰۵-۰۷
تاریخه-میلگرد-قیمت میلگرد
میلگرد
۱۳۹۷-۰۵-۱۰

راهنمای خرید آهن بین

برای استفاده از راهنمای خرید آهن بین معمولا بری خرید یک محصول باید اصول و روشی را مد نظر قرار دهیم.رعایت این اصول از مشخصات فنی گرفته تا مشخصات ظاهری و کارخانه تولید کننده خود نیاز به یک آگاهی دارد که آهن بین تمام تلاش خود را انجام می دهد تا بتواند بیننده را با این اصول و روش ها آشنا سازد .دانستن روشهای یک خرید سالم و جلوگیری از سوءاستفاده سودجویان تمام ذهن ما را به خود مشغول کرده است. در این بخش شما با راهنمای خرید تیرآهن ، میلگرد ، نبشی ، ناودانی و ورق آشنا می شوید.

برای مشاهده قیمت آهن کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت تیرآهن کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت میلگرد کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت لوله کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق سیاه کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق گالوانیزه کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق رنگی کلیک کنید.

راهنمای خرید آهن بین ( تیرآهن )

تیرآهن ها دارای خصوصیات فنی و ظاهری هستند که به ما کمک می کنند تا آنها را به راحتی تشخیص دهیم ،در بازار آهن تیرآهن ها علاوه بر مشخصات ذکر شده بر اساس استاندارد و کشور تولید کننده نیز قابل تمایز هستند.شما با کمک راهنمای خرید آهن بین در بازار ممکن است با تیراهن هایی مواجه شوید که از نظر مشخصات فنی یکسان هستند ولی با توجه به تولیدکننده ها دارای مشخصات وزنی متفاوتی باشند.

برای مشاهده قیمت ورق اکسین کلیک نمایید.

برای مشاهده قیمت ورق کاویان کلیک کنید.
برای مشاهده قیمت ورق قزاق کلیک کنید.
برای مشاهده قیمت ورق مبارکه کلیک کنید.

که این مورد جزو موارد بسیار مهم درانتخاب تیراهن می باشد.جالب است بدانیم که قیمت تیرآهن با توجه به پارامتر اصلی وزن اعلام میگردد.پس باید در انتخاب خود همیشه دقت کنیم چون بعضی از استاندارد های مهندسی الزاما تیرآهنی با وزن بالا را به مشتری پیشنهاد می کند ،البته ممکن است با همان مشخصات فنی نوعی تیرآهن با وزنی سبکتر موجود باشد که مد نظر ان استاندارد نیست.

مشخصات ظاهری تیرآهن

با توجه به راهنمای خرید آهن بین تیرآهن از لحاظ شکل ظاهری مقطع شبیه به H  برعکس می باشد که دو قسمت بالا و پایین تیراهن  را بال های تیر آهن می گویند و قسمت اتصال دهنده  دو بال را که تیغه تیرآهن می باشد.ناگفته نماند اصطلاح جان تیر آهن به فاصله پشت به پشت هر دو بال اتلاق میگردد.تیراهن بر اساس اندازه و شکل بال در سه مدل، البته با یک استاندارد عمومی که استاندارد اروپاست تولید می شوند.سه مدل ذکر شده تیرآهن به نامهای بال پهن(HE)،بال کوتاه (IPE) و بال کوتاه  . (IPN)

برای مشاهده قیمت آهن کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت تیرآهن کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت میلگرد کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت لوله کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق سیاه کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق گالوانیزه کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق رنگی کلیک کنید.

مشخصات فنی تیرآهن‌

تیراهن ها دارای مشخصات فنی هستند که در راهنمای خرید آهن بین تمامی محاسبات مهندسی جهت استفاده از آنها بر اساس آن مشخصات می باشد. مشخصات فنی که در تیر آهن اعلام میشود  با توجه به شکل به این شرح است . تیرآهن ها بر اساس طول جان سایز می شوند ولی در سه مدل مذکور فقط در طول بالها متفاوت هستند. در تیرآهن بال پهن طول جان و بال ها تقریبا برابر می باشند .لازم است بدانیم که در بازار ، تیرآهن بال پهن را به نام تیرآهن هاش میشناسند .

راهنمای خرید آهن بین 4 راهنمای خرید آهن بین 3 راهنمای خرید آهن بین 2

  •      h : طول جان تیرآهن (سایز تیرآهن)
  •      b: طول بال تیرآهن
  •      d: طول صاف تیغه تیرآهن
  •      hi: طول تیغه داخلی تیرآهن

برای مشاهده مشخصات دقیق فنی به جدول های وزنی ذیل مراجعه نمایید.

راهنمای خرید آهن بین 1

جدول وزن تیرآهن بال پهن  H BEAM

جدول وزن تیرآهن بال کوتاه IPE

جدول وزن تیرآهن بال کوتاه IPN

برای مشاهده جدول وزن تیرآهن بال پهن کلیک کنید.

برای مشاهده جدول وزن تیرآهن سبک سنگین کلیک کنید.

راهنمای خرید آهن بین ( تیرآهن در بازار )

عموما تیرآهن‌ها در راهنمای خرید آهن بین در ایران مطابق استاندارد IPE اروپا تولید و عرضه می گردند.البته استاندارد  IPN  که معمولا کشورهای چین و روسیه بر اساس آن تولید تیرآهن راانجام می دادند در برهه ای از زمان در بازار موجود بوده است.تیر آهن های تولید کارخانجات داخلی عموما با دو وزن استاندارد و سبک تولید می‌گردد. تیرآهن های تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان که به تیرآهن ذوب معروف هستند با وزن استاندارد منطبق با جدول مهندسی اشتال تولید می گردند.

بهراهنمای خرید آهن بین 5 همین دلیل ۱۵ درصد از دیگر ولیدات بازار گران تر هستند.دسته دیگری از تیرآهن ها تولید کشور ترکیه یا کره وزنی نزدیکتر به تیرآهن ذوب آهن دارند که با اختلاف ناچیزی ارزانتر از تیرآهن ذوب آهن در بازار خرید و فروش می گردند.اما نحوه شناسائی تیر آهن ذوب نسبت به انواع دیگر در وزن یکسان وجود مارک ESCO بصورت برجسته بر روی بال تیر آهن است.تیرآهن با وزن سبک تولید کارخانجات آرین ،ناب،یزد،فایکو و …است.

که با اختلاف از تیرآهن های ذوب ارزانتر بوده و کاربری خاصی برای آنها خارج از محاسبات مهندسی در نظر گرفته شده است.در صورتی که د ربازار،شما از بین فروشندگان پیشنهادی با اختلاف ۱۰ تا۱۵ هزارتومان ارزان تر برای قیمت تیرآهن ذوب  دریافت کردید حتما باید نسبت به اصالت آن تیرآهن با برند ذوب آهن اصفهان شک کرد.

مواردی که در زمان خرید تیرآهن باید به آن توجه کرد

  • تطابق برند تیرآهن خریداری شده با محصول ارسالی
  • شمارش دقیق تیرآهن ارسال شده
  • بررسی وزنی تیرآهن ارسالی

راهنمای خرید آهن بین ( میلگرد )

در راهنمای خرید آهن بین میلگردها دارای مقاطع فولادی به شکل میله بوده که به صورت طولهای ۱۲ متری و یا به صورت کلافهایی با وزن ۲ تن می باشند.معمولا سایز میلگردها بر اساس قطر  آنها تایین می گردد.میلگردها بر اساس شگل خود به دو نوع آجدار و ساده تقسیم می شوند .میلگرد آجدار دارای سطحی آجی شکل است و معمولا در ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

مشخصات ظاهری میلگرد

میلگرد ساده که دارای سطح مقطع کاملا صاف و بدون شیار هستند .آنها اغلب در محلهایی استفاده می شوند که به راحتی به گسترش و ترک خوردگی ناشی از تغیرات آب و هوایی تمی انجامد مثلا در کناره های بزرگراه ها و محلهایی که احتمال خوردگی ، تغییر شکل دارند.

میلگرد آجدار دارای سطح مقطعی تغییر شکل داده شده است.این تغییر شکل می تواند به شکل دنده ای و یا افقی روی سطح آن باشدکه می توانند مقاومت بتن را افزایش دهند و از لغزش جلوگیری کنند. این الگوهای سطح را می توان با توجه به نیاز مشتریان سفارشی کرد.

میلگرد  آجدار

راهنمای خرید آهن بین 7

میلگرد ساده

راهنمای خرید آهن بین 6

 

 

 

راهنمای خرید آهن بین میلگرد آجدار

در راهنمای خرید آهن بین میلگرد آجدار یکی از مقاطع فولادی در ساختمان و بناهاست.که حداقل در فونداسیون ساختمان هایی با اسکلت فلزی نیز استفاده می شود.استاندارد میلگردآجدار مصرفی برای سایزهای بالاتر از ۱۴ معمولا A3  و برای کمتر از ۱۲ معمولا  A2 است البته بنا به نظر مهندس محاسب استاندارد و سایز میلگرد آجدار انتخاب می گردد.شاخص قیمت میلگرد یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر روی انتخاب خریداران است که با وجود یکسان بودن استاندارد و مقاومت میلگرد،نام تجاری،محل تولید و … در قیمت آن تاثیر گذار می باشد.

دسته بندی بازار میلگرد اجدار

شاخص ترین تولیدکنندگان میلگرد آجدار

چندین برند از کارخانه جات معتبر همراه بیشترین میلگرد آجدار در بازار را دارند که شامل میلگرد نیشابور ، میلگرد ذوب آهن اصفهان ، میلگرد آجدار کویر کاشان ، میلگرد آجدار کوثر اهواز می باشد. در راهنمای خرید آهن بین  کارخانجات بدلیل کیفیت بالا و سوابق درشتن در تولید همراه مورد توجه بازار مصرف بوده به همین دلیل تقاضا برای میلگرد آجدار تولیدی آنها بالا است و قیمت آن نیز همواره در بازار بالاتر از دیگر رقبا می باشد.

منطقی ترین تولیدکنندگان میلگرد آجدار در راهنمای خرید آهن بین

در راهنمای خرید آهن بین این گروه از تولیدکنندگان میلگرد آجدار با رعایت استانداردهای مورد نیاز میلگرد آجدار در بازار ،کمتر شناخته شده اند و اقبال و تقاضا برای آنها کمتر است به همین دلیل برای گرفتن سهمی از بازار  در قیمت با یکدیگر رقابت می کنند .لازم به ذکر است که از نظر کیفیت همانند برند های شناخته شده می باشند در نتیجه بسیار مقرون به صرفه جهت کاهش هزینه های پروژه می باشند.در این بازه میتوان میلگرد آجدار هیربد ،فایکو ،پرشین و … را نام برد.

ارزان ترین تولیدکنندگان میلگرد آجدار در راهنمای خرید آهن بین

در راهنمای خرید آهن بین گروه دیگری از تولید کنندگان میلگرد آجدار در سالهای اخیر محصولاتی با کیفیت پایین در اختیار مشتری قرار دادند به همین دلیل بازار نسبت به محصولات آنها بدبین شده و مشتریان حاضر به پرداخت قیمت مشابه گروه قبل برای محصولات بی کیفیت نیستند.یکی از نمونه های  این گروه  میلگردهای آجدار آریا ذوب می باشد.

نویسنده مطلب آهن بین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *