جدول وزن ناودانی جدول وزن نبشی
جدول وزن نبشی
۱۳۹۶-۱۰-۳۰
جدول وزن ورق

جدول-وزن-ورق-سیاه-قیمت ورق سیاه

جدول وزن انواع ورق

wdt_IDوزن ابعاد 2 * 6 (متر)وزن ابعاد 1.5 * 6 (متر)وزن ابعاد 1.25 * 6 (متر)وزن ابعاد 1.25 * 5 .2 (متر)وزن ابعاد 1 * 2 (متر)ضخامت ورق
وزن ابعاد 2 * 6 (متر)وزن ابعاد 1.5 * 6 (متر)وزن ابعاد 1.25 * 6 (متر)وزن ابعاد 1.25 * 5 .2 (متر)وزن ابعاد 1 * 2 (متر)ضخامت ورق

جدول وزن ورق

آهن بین در جدول وزن ورق به شما این امکان را میدهد  با توجه به ضخامت ورق مورد نظر مقدار وزن آن را بر اساس طول و عرض دلخواه مشاهده نمایید.روش کار با جدول وزن ورق خیلی آسان تر از جدول وزن مقاطع دیگر می باشد چون ورق در بازار با ابعاد یکنواخت موجود می باشد که در جدول نیز این ابعاد ذکر شده . معمولا سفارش خریداران ورق بر اساس ضخامت در مرحله اول و ابعاد مورد نظر در مرحله دوم می باشد. قیمت ورق سیاه  بر اساس وزن در بازار تعریف میگردد البته هر ورق با ابعاد گوناگون حتی با یک ضخامت وزن گوناگونی دارند.شما  حتی اگر براساس ابعاد خرید داشته باشید میتوانید میزان ضخامت را در دانسیته معمول فولاد ضرب کرده مقدار وزن را بیابید سپس قیمت هروزن را در آن عدد ضرب کنید رقم مورد نظر بدست می آید.

X  ۷٫۸۵  ضخامت به میلیمتر  X( طول به متر  X عرض به متر  )= وزن هر ورق

راهنمای جدول وزن ورق

ضخامت ورق T

با توجه به انواع ورق به صورت سیاه ،گالولنیزه و رنگی و…..، جدول وزن ورق بر اساس پارامتر ضخامت در ابعاد گوناگون طبقه بندی می گردد که این پارامتر عددی است برگرفته شده از میزان ضخامت فولاد تشکیل دهنده ورق. با انتخاب ضخامت ورق در جدول شما میتوانید ابعاد مورد نظر خود از ستون دیگر را انتخاب نمایید سپس وزن هر ضخامت را مشاهده نمایید.

جدول وزن ورق سیاه قیمت ورق

 عرض ورق W

این پارامتر یکی از بخشهای ابعاد ورق می باشد که کمتر از قسمت دیگر ورق می باشد .با دیدن سطح ورق به راحتی عرض ورق را می توانید شناسایی کنید.این پارامت را در محاسبه وزن شما باید به متر در نظر بگیرید.تمامی انواع ورق از نوع پانچ شده تا ساده و رنگی و سیاه تمامی آنها این پارامتر را دارا می باشند .اگر ورق را مانند یک مستطیل در نظر بگیریم چون در واقعیت دارای یک سطح مقطع مستطیلی شکل می باشد عرض ورق مانند عرض یک مستطیل می باشد.معمولا عرض های موجود در بازار به سه صورت ۱٫۲۵و ۱٫۵ و ۲ متری هستند.

برای مشاهده قیمت ورق سیاه کارخانه کلیک کنید

طول ورق L

این متغییر در تمامی ابعاد ورق  با توجه به سطح مستطیلی شکل آن بخش طولانی تر یا طول سطح مستطیلی را گویند.همیشه از عرض ورق بیشتر می باشد و در بیان ابعاد ورق در ابتدا اعلام ابعاد می آید و واحد آن به متر می باشد .معمولا در بازار دارای طول ۶ متری هستند البته در ۳ عرض گوناگون .

چگالی ورق

جرم مخصوص فولاد ساختمانی عددی است ثابت  ۷۸۵۰ گرم که در زمان محاسبه وزن ورق در فرمول محاسبه وزن که در بالا به آن اشاره شد به عنوان ضریب دانسیته که عدد ثابت ۷٫۸۵ کیلوگرم می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

نویسنده مطلب آهن بین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *