جدول وزن ناودانی جدول وزن نبشی
جدول وزن نبشی
۱۳۹۶-۱۰-۳۰
جدول وزن تیرآهن سبک سنگین
جدول وزن تیرآهن سبک و سنگین
۱۳۹۶-۱۰-۳۰
میلگرد چیست - قیمت میلگرد جدول وزن میلگرد

میلگرد-چیست

جدول وزن میلگرد

wdt_IDوزن شاخه 12 متری(kg)وزن به متر (kg)قطر میلگرد (mm)سایز میلگرد (Ø)
وزن شاخه 12 متری(kg)وزن به متر (kg)قطر میلگرد (mm)سایز میلگرد (Ø)

آهن بین در جدول وزن میلگرد به شما این امکان را می‌دهد که با توجه به سایز میلگرد موردنظر مقدار وزن آن را در یک متر و همچنین در یک شاخه مشاهده نمایید چون معمولاً سفارش خریداران میلگرد بر اساس  شاخه می‌باشد ولی قیمت میلگرد بر اساس وزن در بازار تعریف می‌گردد  البته ممکن است شما بر اساس وزن خرید داشته باشید که برای بررسی  مقدار شاخه میلگرد که در آن وزن را محاسبه نمایید بازهم می‌توانید از این جدول استفاده نمایید.شما در این جدول می‌توانید از مشخصات دیگر میلگرد نیز با توجه به سایز یا وزن استفاده نمایید.

راهنمای جدول وزن میلگرد

جدول وزن میلگرد 1

سایز میلگرد

با توجه به انواع میلگرد ساده و میلگرد آجدار ، جدول وزن میلگرد بر اساس پارامتر سایز طبقه‌بندی می‌گردد که این پارامتر عددی است برگرفته‌شده از قطر میلگرد. با انتخاب سایز میلگرد در جدول شما می‌توانید قطر، وزن هر متر و هر شاخه را مشاهده نمایید.

این علامت در سایز میلگرد  اختصار قطر می‌باشد که به‌اصطلاح  فی می‌باشد.

برای مشاهده قیمت میلگرد کلیک کنید

قطر میلگرد  A

این پارامتر مقدار سطح بیرونی صاف میلگرد برحسب میلی‌متراست.میلگردهای صاف خود سطحی صاف دارند و برای اندازه‌گیری قطر آن‌ها دقت خاصی نیاز نیست ولی میلگردهای آجدار دارای ۲ سطحِ برجسته (در شکل با C  مشخص‌شده) و صاف (در شکل با B  مشخص‌شده) هستند که در زمان اندازه‌گیری قطر میلگرد باید دقت کرد که وسیله اندازه‌گیری قطر بر روی برجستگی بالا و پایین قرار گیرد.واحد اندازه‌گیری قطر میلگرد میلی‌متر هست که به‌اختصار mm  می‌باشد.

 

جدول وزن میلگرد 2

 وزن هر متر

این متغیر با توجه به میزان قطر میلگرد تغییر می‌کند چون هر چه قطر میلگرد بیشتر باشد میزان متریال جهت ساخت آن نیز بیشتر بوده درنتیجه وزن میلگرد بیشتر می‌گردد.واحد اندازه‌گیری کیلوگرم است که به‌اختصارkg  نمایش داده می‌شود.

وزن هر شاخه

هر شاخه میلگرد ۱۲ متر هست که این بخش جدول ۱۲ برابر وزن هر متر در جدول وزن میلگرد می‌باشد که این ستون نیز با حروف اختصاری kg  نمایش داده می‌شود.

 

نویسنده مطلب آهن بین

 

3 دیدگاه ها

 1. ایا تیراهن دراینده نزدیک ارزون خواهد شد یا نه

  • آهن بین گفت:

   سلام .
   ممنون از حسن انتخاب شما..
   متاسفانه قیمت ها تماما رو به بالا هستن و صعودی می باشند.

 2. محمد گفت:

  آبان آهن ۱۰۰۰ تومان ارزان تر میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *