میلگرد چیست - قیمت میلگرد جدول وزن میلگرد
جدول وزن میلگرد
۱۳۹۶-۱۰-۳۰
جدول وزن تیرآهن بال‌ پهن
جدول وزن تیرآهن بال‌ پهن
۱۳۹۶-۱۰-۳۰

جدول وزن تیرآهن سبک و سنگین

جدول وزن تیرآهن سبک سنگین

جدول-وزن-تیرآهن-قیمت تیرآهن

جدول وزن تیرآهن سبک

wdt_IDوزن شاخه(kg)وزن به متر (kg)شعاع (mm)ضخامت بال (mm)ضخامت جان (mm)طول بال (mm)طول جان (mm)سایز تیرآهن
وزن شاخه(kg)وزن به متر (kg)شعاع (mm)ضخامت بال (mm)ضخامت جان (mm)طول بال (mm)طول جان (mm)سایز تیرآهن

جدول وزن تیرآهن سنگین

wdt_IDوزن شاخه(kg)وزن به متر (kg)شعاع (mm)ضخامت بال (mm)ضخامت جان (mm)طول بال (mm)طول جان (mm)سایز تیرآهن
وزن شاخه(kg)وزن به متر (kg)شعاع (mm)ضخامت بال (mm)ضخامت جان (mm)طول بال (mm)طول جان (mm)سایز تیرآهن

جدول وزن تیرآهن سبک سنگین

جدول وزن تیرآهن سبک سنگین به شما این امکان را می‌دهد که با توجه به نوع تیرآهن و مشخصات ظاهری نوع موردنظر، مقدار وزن آن را در یک متر و همچنین در یک شاخه مشاهده نمایید چون معمولاً سفارش خریداران تیرآهن بر اساس شاخه می‌باشد ولی قیمت تیرآهن سبک و سنگین بر اساس وزن در بازار تعریف می‌گردد ،البته ممکن است شما بر اساس وزن خرید داشته باشید که برای بررسی مقدار شاخه تیرآهن با توجه به وزن، بازهم می‌توانید از این جدول استفاده نمایید.شما در این جدول می‌توانید از مشخصات دیگر تیرآهن نیز استفاده نمایید.

تفاوت جدول وزن تیرآهن سبک و سنگین بر اساس ابعاد طول بال، تیغه و شعاع داخلی آن‌هاست. تیرآهن به دو گروه سبک و سنگین هستند و ابعاد تیرآهن سبک ازلحاظ طول جان ،ضخامت بال و جان از نوع سنگین کمترند. مشخصات فنی تیرآهن سبک و سنگین در بخش راهنمای خرید تیرآهن به‌طور مفصل بیان‌شده است. جهت استفاده از جدول در بخش راهنمای جدول وزن تیرآهن بخش‌های گوناگون جدول را نیز توضیح می‌دهیم.

تیرآهن سنگین تفاوت عمده‌ای با تیرآهن سبک دارد که آن وجود دو نوع شعاع برشی است که یکی در داخل محل اتصال بال و تیغه و دیگری در بخش داخلی بال تیرآهن است که ازنظر ظاهری شکلی متفاوت در تیرآهن ایجاد کرده است .

برای مشاهده قیمت تیرآهن انبار تهران کلیک کنید

 

سایز تیرآهن (b/10)

مقادیری هستند برگرفته‌شده از پارامتر طول بال تیرآهن البته به واحد سانتیمتر که معمولاً این واحد در محاسبات ساختمانی مورداستفاده قرار می‌گیرد.این مورد در جدول وزن تیرآهن سبک سنگین یکسان می‌باشد

۱۰/(طول بال برحسب میلی‌متر) = سایز تیرآهن

 طول جان تیرآهن (h)

جدول وزن تیرآهن سبک سنگین3 قیمت تیرآهن

فاصله پشت تا پشت یا بیرونی دو بال تیرآهن ،در این جدول طول جان میگویند،این متغیر در تیرآهن سبک کمتر از نوع تیرآهن سنگین می‌باشد. واحد آن میلی‌متر و برگرفته از ضخامت  هر دو بال(tf) ،طول تیغه میانی دو بال (hi)طول تیغه میانی و بال تیرآهن(hi)  + ضخامت  هر دو بال(tf)  = طول جان تیرآهن

 

جدول وزن تیرآهن سبک سنگین3 قیمت تیرآهن1

طول بال تیرآهنIPE,IPN (b)

طول یکی از بال‌های تیرآهن که به‌صورت موازی بر روی یک تیغه (جان) قرارگرفته‌اند را طول بال تیرآهن می‌گویند ، واحد آن میلی‌متر می‌باشد .این پارامتر گزینه‌ای برای مشخصه سایز تیرآهن که در بالا در مورد آن توضیح دادیم.در جدول وزن تیرآهن سبک سنگین یکسان می‌باشد.

ضخامت جان تیرآهن IPN,IPE (tw)

مقدار ضخامت تیغه وسط دو بال به واحد میلی‌متر می‌باشد را ضخامت تیرآهن سبک گویند. این میزان در تیرآهن سبک کمتر از تیرآهن سنگین می‌باشد.

ضخامت بال تیرآهن (tf)

مقدار ضخامت بال‌های تیرآهن که این مقدار در نوع تیرآهن سبک(IPE) کمتر از تیرآهن سنگین (IPN) است.

 

شعاع تیرآهن سبک(r)

منحنی که در محل اتصال بال‌ها با تیغه در زمان تولید ایجاد می‌شود را شعاع اتصالی تیرآهن سبک  می‌گویند که معمولاً این نوع شعاع فقط در تیرآهن سبک به این شکل می‌باشد. واحد آن نیز  میلی‌متر  است.

شعاع اتصال تیرآهن سنگین(۱r)

منحنی که در محل اتصال بال‌ها با تیغه در زمان تولید ایجادشده را شعاع اتصالی تیرآهن سنگین می‌گویند و ازلحاظ اندازه و شکل با سبک مقداری متفاوت می‌باشد.

شعاع انحنایی بال تیرآهن سنگین(۲r)

منحنی که در بخش داخلی بال‌های تیرآهن سنگین ایجادشده را شعاع انحنایی تیرآهن سنگین می‌گویند که معمولاً این نوع شعاع و حالت برش در تیرآهن سنگین می‌باشد . واحد آن نیز میلی‌متر است.وزن یک متر تیرآهن IPE , IPNواحد این متغیر کیلوگرم است .بر اساس وزن یک متر از تیرآهن می‌باشد .دلیل وجود این متغیر محاسبات در بعضی موارد خاص می‌باشد.این مورد  در هر جدول وزن تیرآهن سبک سنگین یکی است.

برای مشاهده قیمت آهن کلیک کنید 

وزن هر شاخه تیرآهن سبک و سنگین

واحد کیلوگرم و از ضرب وزن یک متر  بر ۱۲که طول یک شاخه می‌باشد، درنتیجه وزن یک شاخه تیرآهن به دست می‌آید.این روش در مورد هر دو جدول وزن تیرآهن سبک و سنگین صادق است. .این پارامتر معرفی قیمت بازار در انبار تهران می‌باشد.

نویسنده مطلب آهن بین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *