قیمت آهن آلات 27 تیر 97
تیرآهن و فولاد
۱۳۹۷-۰۶-۱۴
قیمت آهن آلات 29 تیر 97
قیمت آهن آلات شهریور ۹۷
۱۳۹۷-۰۶-۱۶

تیر آهن I

قیمت آهن آلات 28 تیر 97 میلگردهای فلزی و پلیمری

تیراهن I Beam یا تیر آهن I

تیر آهن I برای حمایت از طبقه اول یک خانه استفاده می شود. یک تیر آهن I شکل، همچنین به عنوان تیرآهن  H شکل (برای ستون جهانی، UC)، w-beam (برای بال گسترده)، تیرآهن های جهانی (UB) معروف هستند که با طناب فولادی نورد (RSJ) یا به صورت دوتایی (به ویژه در لهستانی، بلغاری، اسپانیایی، ایتالیایی و آلمانی)، یک تیرآهن با مقطع تیر آهن I یا H را شکل می دهند.

برای مشاهده قیمت آهن کلیک کنید.

عناصر افقی “I” به عنوان بال شناخته می شوند، در حالی که عنصر عمودی “تیغه” نامیده می شود. I-beam ها معمولا از فولاد ساخته می شوند و در ساخت و ساز و مهندسی عمران استفاده می شوند. طیغه مقاوم در برابر نیروهای برشی است، در حالی که پهلو ها یا بال ها در برابر بسیاری از نیروها از لحاظ خمشی که توسط تیرآهن ایجاد می شود،

برای مشاهده قیمت میلگرد کلیک کنید.

مقاومت می کنند. تئوری تیرآهن  نشان می دهد که بخش I شکل یک فرم بسیار کارآمد برای حمل بارهای خمشی و برشی در سطح تیغه است. از سوی دیگر، مقطعی که دارای ظرفیت کاهش یافته ای است در جهت عرضی واقع شده است

تاریخچه تیر آهن I

روش تولید یک تیرآهن منفرد، به عنوان یک قطعه فولاد ریخته گری شده، توسط Alphonse Halbou از شرکت Forges de la Providence در سال ۱۸۴۹ ثبت شد. فولاد بیت لحم یک تامین کننده تیرآهن از فولاد ساختاری نوردی شکل از مقاطع مختلف در پلان های آمریکایی و کارهای آسمان خراش در اواسط قرن بیستم بود. امروزه مقاطع نوردی در این کار به صورت مقطعی ساخته شده است.

مقطع معمول تیر آهن I

دو فرم استاندارد تیر آهن I وجود دارد:

 1. به صورت انفجاری که توسط نورد گرم، نورد سرد یا اکستروژن ساخته می شود (بسته به مواد).
 2. تشکیل شده توسط جوشکاری (و یا گاهی اوقات پیچ و تاب و یا پرچین) صفحات.

تیر آهن I معمولا از فولاد ساختاری ساخته می شوند ممکن است از آلومینیوم یا سایر مواد تشکیل شده باشد. یک نوع معمولی از I-beam، استوانه فولادی نورد (RSJ) است که گاهی اوقات به صورت غلاف فولاد تقویت شده ارائه می شود. استانداردهای انگلیس و اروپایی همچنین تیرآهن های جهانی (UBs) و ستون های جهانی (UCs) را مشخص می کند.

برای مشاهده قیمت تیرآهن کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت لوله کلیک کنید.

این بخش ها دارای فلنج های موازی هستند، در مقایسه با ضخامت متفاوت بالها RSJ که در حال حاضر در انگلستان به ندرت حالت رولی دارند. بالهای موازی آسان تر برای اتصال به واشر هستند. UCs دارای عرض و عمق مساوی یا تقریبا مساوی هستند و بیشتر برای رسیدن به محور عمودی از جمله بارهای محوری مانند ستون های ساخت و ساز چند طبقه مناسب هستند، در حالی که UB ها به طور قابل توجهی عمیق تر از آنها گسترده هستند مناسب تر برای حمل بار خمشی مانند پرتو عناصر در طبقه.

برای مشاهده قیمت ورق کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق سیاه کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق گالوانیزه کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق رنگی کلیک کنید.

تیرآهن های مدل آی که از چوب ساخته شده با تخته فیبر و  یا روکش چوب روکش شده است نیز در ساخت و ساز و به خصوص مسکونی به طور فزاینده ای محبوب می شوند؛ چرا که آنها سبک تر و مستحکم تر از تخته های چوبی هستند. با این حال، برخی از نگرانی ها در مورد عدم موفقیت سریع آنها در آتش در صورت عدم حفاظت وجود دارد.

تیر آهن I طرح آی به طور گسترده ای در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود و در انواع مختلفی از استاندارد موجود هستند. جداول در دسترس هستند تا امکان انتخاب آسان یک فولاد I-beam مناسب برای یک بار اعمال شده را فراهم کند. I-beams ممکن است از هر دو به عنوان پرتو و ستون استفاده شود. تیرآهن های I شکل می توانند به تنهایی استفاده شوند یا با کامپوننت دیگری و با مواد دیگر، معمولا در بتن کارها استفاده می شوند.

برای مشاهده قیمت ورق مبارکه کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق قزاق کلیک کنید.

طراحی ممکن است توسط هر یک از معیارهای زیر اداره شود:

 1. بررسی سیستم انحراف: میزان سختی تیرآهن با سطح مقطع I شکل تغییر شکل را کم کند
 2. بررسی سیستم ارتعاش: سفتی و جرم برای جلوگیری از ارتعاش غیر قابل قبول، به ویژه در تنظیمات حساس به ارتعاش، مانند دفاتر و کتابخانه ها
 3. شکستگی خمشی با عملکرد: جایی که استرس در مقطع عرضی بیش از استرس عملکرد است
 4. شکستگی خمشی بوسیله لرزش پیچشی جانبی: جایی که یک بال در فشرده شدن به سمت پیچ و تاب و یا کلیدهای متقاطع سوراخ شده
 5. شکستگی خمشی توسط لرزش موضعی: جایی که بال یا تیغه به اندازه لولاها به صورت محلی بکار میرود
 6. عملکرد محلی: ناشی از بارهای متمرکز، مانند نقطه پشتیبانی از تیرآهن
 7. شکست برش: جایی که تیغه خراب است شبکه های بلند و باریک بوسیله لرزش ایجاد می شوند، که این پدیده میدان تنش نامیده اما در مقابل شکست برشی نیز مقاومت می کند

ساختار تیر آهن I

شکل تیر آهن I به صورت استاتیک ایجاد شده و تحت توضیع یکنواخت نیرو شکل می‌گیرد. تیر آهن I دارای یک عنصر ساختاری است که در درجه اول مقاومت در برابر بارهای اعمال شده را به سمت محور خود انتقال می دهد. حالت انحراف آن عمدتا به شکل خم شدن نمایان می شود. بارهای اعمال شده بر روی تیرآهن از نیروهای وارد شده در نقاط مختلف تیرآهن بوده که توسط محور مرکزی تیرآهن پشتیبانی میشود. اثر کل نیروهایی که بر روی تیرآهن اثر می گذارند، تولید نیروهای برشی و خمشی درون تیرآهن است، که به نوبه خود سبب ایجاد تنش های داخلی، فشار و انحراف تیرآهن می‌شود.

برای مشاهده قیمت ورق کاویان کلیک کنید.

تیراهن ها با نوع مقاومت، مشخصات (شکل مقطع)، طول و مواد تشکیل دهنده آنها مشخص می شوند. تیر آهن I به طور سنتی توصیف شکل ساختاری یا عناصر ساختاری مهندسین عمران می باشند، اما ساختار وقالبهایی نظیر فریمهای خودرو ، اجزاء هواپیما، قاب ماشین و دیگر سیستمهای مکانیکی و یا ساختارهایی این چنین برای تحمل بارها و نیروهای جانبی طراحی شده اند و معمولا برای چنین فعالیتهایی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند.

بررسی تیر آهن I

از لحاظ تاریخی تخته های چوبی مربع با ضخامت بالا را تیر می گفتند، اما زمانی ترکیب آنها از فلز، سنگ یا ترکیب چوب و فلز  بوجود آمد. تیرآهن ها می توانند نیروهای گرانشی عمودی را تحمل کنند اما عمدتا برای حمل بارهای افقی (به عنوان مثال بارهای ناشی از زلزله یا باد و یا کشش برای مقاومت در برابر رانش نیاز به یک تیرآهن عمود بر خود به عنوان نگهدارنده هستند). بارهای اعمال شده تیرآهن ستون ها به  دیوارها یا ستون ها منتقل می شود و سپس این نیروها را به اجزای دیگر ساختما منتقل می کنند که سرانجام به زمین می رسند. در ساخت قاب های سبک، میله های تخته ای ممکن است روی تیرها بمانند.

طبقه بندی تیر آهن I

در مهندسی، تیرآهن ها از چندین نوع هستند:

 1. تکیه گاه – در این تیرآهن مقاومت چرخشی از انتها ی آن آزاد می شود .
 2. ثابت – تیرآهن قرار گرفته در دو طرف تکیه گاه که نیروی چرخشی را متوفق می کند.
 3. آویز – یک تیرآهن ساده گسترش بیش از پشتیبانی از یک پایان.
 4. overhanging – یک تیرآهن  ساده که از هر دو طرف نگه دارنده خود خارج شده است.
 5.  پیوسته – تیرآهن با بیش از دو نگه دارنده.
 6. Cantilever – تیرآهن پروژستری تنها در یک انتهای ثابت است.
 7. Trussed – یک تیرآهن تقویت شده با اضافه کردن یک کابل یا میله برای تشکیل یک توری.

استرس تیر آهن I

تیرآهن ها معمولا تحت بارها و نیروهایی قرار می گیرند که ایجاد تنش پیچشی یا بارگذاری محوری بارها و نیروهای فشاری، کششی و برشی در نتیجه بارهای اعمال شده بر روی آنها نمی شوند. به طور معمول، بارهای گرانشی در طول تیرآهن هایی که کوتاه هستند در شعاعی کوچکتر از مقطع ان و در نتیجه فشرده سازی صورت می گیرد، در حالی که همان طول تیرآهن اصلی در انتهای تیرآهن، به اندازۀ طول یک شعاع بزرگتر کمان تحت فشار قراردارد.

حالتهای که باعث تغییر شکل در فشرده سازی می شود به صورتیک بار عمودی است. معمولا طول اصلی وسط تیرآهن که در نیمه بین بال بالا و پایین قرار دارد و همان قوس شعاعی  که باعث ایجاد خم می شود که البته معمولا هیچ فشرده سازی و کششی در این بخش ایجاد نمی شود.

مقایسه قیمت بازار

شما در این مجموعه تونایی آن را دارید تا به صورت آنلاین و روزانه قیمت محصولات بازار را با هم مقایسه بکنید ما در بخش مقایسه قیمت بازار  تلاش کرده ایم تا با آگاهی و تجربه ای که از نیاز  شما بیننده و خریداران از نوع نمایش قیمت محصولات داریم ، روشی را برگزیئه ایم تا به راحتی و سهولت ،بعد از انتخاب محصول خود قیمت کلی بازار و همچنین تمام قیمتهای کارخانه جات تولیدی آن محصول را در یک صفحه نمایش داده تا بیننده بتواند مقایسه قیمت بازار را به راحتی  با دارا بودن تمامی گزینه های مقایسه بهترین و مناسب ترین انتخاب را در کوتاه ترین  زمان ممکن بگیرد .

ما برای اینکه خریداران بتوانند بدون تلف کردن زمان خود در جدول های قیمت با نمودار مقایسه ای از بازار تمامی محصولات  مواجه می شود تا از شرایط جاری و حتی روزهای قبل بتوانند برای خرید در آینده برنامه ریزی کنند.ما می دانیم که زمان برای شما بسیار مهم و حیاتی است .پس ما تمام تلاش خود را باتمام توان انجام می دهیم تا شما  از حضور در این مجموعه بالاترین و بهترین  استفاده را ببرید ما تلاش خود را میکنیم تا هر چه بیشتر به ما اعتماد کنید.

 

نویسنده مطلب آهن بین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *