قیمت آهن آلات 21 خرداد 97
چگونگی تولید انواع ورق‌های فولادی
۱۳۹۷-۰۶-۱۳
قیمت آهن آلات 28 تیر 97 میلگردهای فلزی و پلیمری
تیر آهن I
۱۳۹۷-۰۶-۱۵

تیرآهن و فولاد

قیمت آهن آلات 27 تیر 97

چکیده تیرآهن و فولاد

تیرآهن و فولاد Hot-Rolled Coil که با استفاده از صاف کردن کویل های فولادی گرم ایجاد می شوند و با هدف جایگزینی صفحات ضخیم معمولی تولید می شوند، از این رو جهت جاوگیری از بروز مشکلات متعددی در تولید و حمل تیرآهن و فولاد ضخیم و همچنین کاهش مشکلاتی که زمان عرضه ایجاد می شود و به منظور ارزیابی کاربرد صفحات HR برای ساختارهای ساختمانی تحت طراحی KBC 2009، شمش چهار پهلو Hساخته شده به شکل تیرآهن  H کامل ساخته شده که با پشتیبانی ساده همراه با تست مواد اصلی مورد آزمایش قرار گرفته است.

برای مشاهده قیمت آهن کلیک کنید.

نمونه های تیرآهن و فولاد به ترتیب به دو دسته تقسیم می شوند:

تیرآهن و فولاد بال پهن و تیرآهن و فولاد بال کوتاه که برای ارزیابی ،هر دو از نظر قدرت خمش و برش به طور جداگانه برسی می شوند. در تست و آزمون مواد، ورق HRاز نظر هر دو خواص مکانیکی کششی و سختی CVN  که در مشخصات مواد فعلی مورد نیاز است، برآورد می شوند.

برای مشاهده قیمت میلگرد کلیک کنید.

هر دو تیرآهن  بر روی نیروی خمشی و برشی غلبه کرده ودر نتیجه دارای ظرفیت های کافی هستند که بیش از قدرت های اسمی مشخص شده در KBC 2009  است . بنابراین کاربرد ورق HR را تایید می شود.

معرفی تیرآهن و فولاد

تیرآهن و فولاد (فولاد نورد گرم) که به ورق فولادی اشاره میشود که سطح کویل فولادی آن  توسط پردازش گرم میشود و نورد می شود این ورق HR به عنوان یک جایگزین برای شمش ضخیم معمولی است که نسبتا ارزان تر و برای تولید و توزیع آسان تر می باشد. هنگام استفاده از صفحات HR، پردازش فولاد از حالت ورق کویل به شمش که بدون از دست دادن فولاد ساختاری در طول و از طریق سفارش تولید شده است که می تواند به طور موثر از بین برود کاهش یافته است.

برای مشاهده قیمت تیرآهن کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت لوله کلیک کنید.

علاوه بر این، عرض و طول سیم پیچ فولادی می تواند به راحتی با توجه به تغییرات طراحی تغییر یابد، پیش بینی می شود که تیر آهن بال داری که از ورق ضخیم معمولی تولید شده است و به شکل H abeam  میباشد بیشتر رقابتی تر از ورق زخیم باشد. از سال ۱۹۲۶ هنگامی که در ایالات متحده غلطک های گرم در خط تولید استفاده شدند ، سیم پیچ ترموپلاستیک ساختو تولید شدند ، انواع ورق نورد گرم فولادی تولید شد.

برای مشاهده قیمت ورق کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق سیاه کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق گالوانیزه کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق رنگی کلیک کنید.

این موضوع توسعه یافت تا اینکه محصولات فولادی نوردی ورق های HR، ورق های P / O، ورق های چسبان، و غیره تولید گردیدند.،لازم به ذکر هست که با استفاده از دستگاه برش ۱٫۲ الی ۲۲ میلی متر ضخامت  کویل های فولادی HR.  متنوع تر گشته و این محصولات برای ساخت لوله های فولادی استفاده می شوند، فولاد سازه ای برای خودرو و دیگرمحصولات بسیار استفاده میشود ودر تحقیقات اخیر برای توسعه فرایندهای تولیدی مختلف و برای استفاده از کویل فولاد HR به معماری و مدنی مورد استفاده قرار میگیرند.

ساختارهای مهندسی تیرآهن و فولاد

تمامی تیرآهن و فولاد ها دارای شکلی با دو بال و با یک ورق در بین دو بال می باشند ، ابعاد بالها و عرض بین آنها با توجه به ضخامت ورق ایجاد کننده آنها تغییر میکند این ساختارها با میزان مقاومت کششی و ساختاری متفاوت هستند.

شکل تیرآهن و فولاد

تیرآهن و فولاد یک ماده قوی است که به شکل گیری در دماهای طبیعی مقاوم است اما این مقاومت در دماهای بالاتر بطور قابل توجهی کاهش می یابد.روش معمولی که برای شکل دادن به آن استفاده می شود، حرارت دادن فولاد تا حدود ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد در یک کوره گرم است ،فولاد را رها می کند و بین مجموعه ای از قلتکها یا رول ها فشرده می کند. رول ها به صورت جفت جفت مرتب شده و در ایستگاه قرار می گیرند.

برای مشاهده قیمت ورق مبارکه کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت ورق قزاق کلیک کنید.

برای تغییر شکل یک ماده به عنوان تیرآهن و فولاد قوی، رول ها باید نیروهای به میزان یکسان و اندازه گیری شده ای را دربعضی مواقع هزاران تن اعمال کنند، و همچنین باید فولاد را به طور مداوم از سمت جلویی قلتکها در حالی که ضخامت آن کاهش می یابد، بکشند. دو نوع اصلی محصول تولید می شود – محصولات صاف، ورق یا نوار با ضخامت یکنواخت و محصولات طولانی – طول مقطع خاص، از میله های مستطیلی به دو بخش H. برای محصولات صاف، دو رول افقی در بالای یک سطح باز قرار دارند. برای محصولات طولانی، یک سری از رول های مخصوص به شکل و زاویه ای (به نام ها) استفاده می شود تا بخش را به شکل مورد نیاز تبدیل کند.

محصولات صاف بخش داخلی تیرآهن و فولاد

صفحات در طیف گسترده ای از اندازه های مختلف هستند. برای استفاده در بخشهای مختلف ساختمان به طور معمول به بخش های ساخته شده جوش داده می‌شود. اندازه صفحه های معمولی از ۵ تا ۲۰۰ میلی متر ضخامت، عرض تا ۳٫۵ متر و طول تا ۱۸٫۰ متر است. صفحات با مقاومت اسمی ۲۷۵MPa یا ۳۵۵MPa می توانند در هر دو حالت نورد،صاف شده تولید شوند.

برای مشاهده قیمت ورق کاویان کلیک کنید.

ورق استفاده شده برای تیرآهن و فولاد  معمولا در بسیاری از کاربردهای مختلف و کاربردی از جمله:

ساخت و ساز

تجهیزات زمین شناسی

مهندسی و ماشین آلات

معدن و معادن

نفت خام، گاز و خطوط لوله

مخازن تحت فشار

انرژی تجدید پذیر

ساخت کشتی

محصولات بال مانند تیرآهن

بخشهای کناری از تیرآهن و فولاد بزرگ که عمدتا در ساخت و ساز استفاده میشوند،ولی محصولاتی که بال کوچکتر دارند در ریلها استفاده میشود. انواع مختلفتیرآهن ها برای محصولات مختلف طولانی استفاده می شود. بخش سازنده این بخش از تیرآهن از ورق  سنگین و بخش های متوسط  سازنده ​​دارای سه یا چهار مخزن با غلطکهای مربوط به شکل گیری اولیه و مراحل متوسط ​​و پایانی نورد کردن هستند.

برای مشاهده قیمت ورق اکسین کلیک کنید.

چگونه تیرآهن و فولاد ساخته می شوند؟

توسط جرمی کاتو؛ به روز شده در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۷

تیرآهن و فولاد می توانند توسط نورد، اکسترودینگ، جوشکاری یا پرچین ساخته شوند.  تیرآهن و فولاد برای ایجاد تقریبا تمام ساختارهای مستقل که انسانها هر روز از پل ها تا آسمان خراش ها استفاده می کنند استفاده می شود. این تیرهای فولادی باید با استفاده از یکی از چهار روش ساخته شوند.

بررسی ساخت و ساز فولاد

تیرآهن و فولاد را می توان بر اساس روش تولید، به چهار طبقه تقسیم کرد: تیرهای نورد، پرتوهای اکسترود شده، پرتوهای جوش داده شده و پرتوهای پرپیچ و خمی.

تیرآهن های رول و اکسترود شده

تیرآهن و فولاد کوارتز با فشار دادن فلز قابل انعطاف از طریق غلتک های بزرگی که ساخته شده ایجاد میشوند تا بتوانند آن را به صورت دلخواه قالب بندی کرده و شکل دهند. تیرآهن ها می توانند از نورد گرم یا سرد باشند. تیرآهن و فولاد هایی که ازنورد گرم نورد ساخته شده است در دمایی بالاتر از نقطه ذوب قرار دارد (بیش از ۱۰۰۰ درجه، به طوری که فلز بسیار نرم است) و سپس نورد میشود. تیرآهن ههای که از نورد سرد شکل میگیرند از فلزی ساخته شده است که قبل از نورد گرم نشده است. تیرآهن ها همچنین می توانند توسط اکستروژن تولید شوند، که در آن فلز از طریق یک ماده تغیر شکل یابد؛ این می تواند هم گرم یا هم سرد باشد.

جوشکاری یا پرچین  تیرآهن و فولاد

تیرآهن و فولاد  ها همچنین می توانند توسط جوشکاری ساخته شوند. در این فرآیند، ورق های فلزی به مشخصات مورد نظر بریده می شوند و سپس با استفاده از ابزار جوشکاری صنعتی جوش داده می شوند.تیرآهن نیز می توانند توسط پرچین ساخته شوند. برای پرچین، ورق های فلزی برش داده می شوند، سوراخ ها به قطعات فلزی بریده می شوند و قطعات به وسیله پرچ ها به شکل تیرآهن ها نگهداری می شوند.

تیرآهن ، در مهندسی، در اصل یک قطعه جامد از چوب، به عنوان یک تیر خانه، یک ستون، یک نهدارنده یا یک تعادل است. در ساخت و ساز ساختمان، یکتیرآهن یک قسمت به شکل افقی است که به عنوان یک بار بردار است که ممکن است یک دیوار آجر یا دیوار سنگی در بالای آن باشد، در این صورت اغلب تیر نامیده می شود (نگاه کنید به سیستم post-and-lintel). بار ممکن است یک طبقه یا سقف در یک ساختمان باشد، که در این صورت تیرچه نامیده می شود. در یک عرشه پل،تیرهایی که به آرامی بارگذاری می شوند،

تیرآهن های بزرگ که پرانتزهای انتهای تیرهای دیگر عمود بر آنها هستند، معمولا به نام girders هستند. میله های فلزی ممکن است به شکل قطعات تک نوردی باشند و یا برای مقاومت بیشتر و طولهای طولانیتر، ممکن است در قالب تیروسط که با پیچ و مهره یا صفحات و زاویه جوشکاری ساخته شوند. ستون های بتنی نیز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند.

تیرآهن ها ممکن است از چوب، فولاد یا دیگر فلزات، بتن تقویت شده یا پیشساخته، پلاستیک و حتی آجرکاری با میله های فولادی در پیوند بین آجر ها شکل بگیرند. برای کاهش وزن، تیرآهن و فولاد های فلزی به شکل I یا شکل دیگری تشکیل می شود که دارای ورق عمودی نازک و پهلوهای افقی ضخیم تر است که بیشتر شکل آن مشخص می شود.

ادامه‌ی مقاله در مطلب بعدی

بهترین همراه شما برای رصد بازار

همواره بهترین روش برای رصد بازار داشتن همراهی امین و آگاه به بازاراست ،

نگاهی جامع به وضعیت بازار وفروشندگان آن، دغدغه اصلی مصرف کننده می باشد خصوصا در محیطی که به آن اشراف کافی ندارند .

این مجموعه با ارائه جداول ، نمودارها ، مقالات و مشاوره تلفنی تلاش میکند همراهی امین برای شما  بزرگواران باشد.

نویسنده مطلب آهن بین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *